Oyun tableti Wikipad’ün üreticilerinden, şimdi de iPad Mini için oyun kontrol cihazı Gamevice geliyor. Her ne kadar Wikipad’le taşınabilir oyun konsolları alanında devrim yaratmak...

Oyun tableti Wikipad’ün üreticilerinden, şimdi de iPad Mini için oyun kontrol cihazı Gamevice geliyor.

Her ne kadar Wikipad’le taşınabilir oyun konsolları alanında devrim yaratmak istemiş olsa da, bunu pek başaramamıştı. Şimdi Gamevice ile şanslarını tekrar deniyorlar.

Bu aralar iPhone ve Android akıllı telefonlar için birkaç tane oyun kontrol cihazı piyasaya çıktı. Ama tabletler için özel ürün pek yok. Halbuki iPad üzerinde tonla kaliteli oyun var ve sahipleri tablette bolca oyun oynuyorlar. Gamevice bu boşluğu doldurmak için tasarlanmış bir aksesuar.

iPad Mini İçin Oyun Kumandası: Gamevice

Gamevice, iPad Mini tablete iki tarafından takılıyor ve sıkıca tutuyor. Ayrıca MFi destekli, yani Apple’ın iOS cihazları için verdiği tam onaya sahip. Üzerinde her türlü oyunda işinize yarayacak iki adet analog kol, bir adet dijital D-pad, dört ana buton ve sırtta da iki buton bulunuyor.

Gamevice için henüz bir piyasa çıkş tarihi veya fiyat belirlenmemiş. Ayrıca Android tabletler için de bir versiyon duyurulmamış. Bu kararda, iPad Mini’nin tek bir tasarıma sahip olması ama Android tablet cihazların hepsinin farklı boyları ve tasarımları olması sebep olabilir.

Gamevice cihazı ile ilgili ayrıntı bilgiler için buraya tıklayarak resmi web sitesine gidebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.