iPhone 6S’in CAD Render’ları Ortaya Çıktı! iPhone 6S’in CAD Render’ları Ortaya Çıktı!
iPhone 6S'in CAD render'ları ortaya çıktı. Çizimler, telefonun biraz daha kalın bir kasaya sahip olduğunu gösterir nitelikte. iPhone 6S’in CAD Render’ları Ortaya Çıktı!

iPhone 6S’in CAD render’ları ortaya çıktı. Çizimler, telefonun biraz daha kalın bir kasaya sahip olduğunu gösterir nitelikte. Bu kalınlığın sebebiyse cihazı, bükülmelere karşı daha dayanıklı bir hâle getirmek.

Gelen bilgilere göre iPhone 6S 7.1mm, iPhone 6S Plus ise 7.3mm olacak (eski modellerin boyutları şöyle: 6.9/7.1mm). Çok da büyük bir değişim değil kısacası; ancak her lansmanda “Daha ince! En ince!” şeklinde tanıtım yapan Apple için önemli olabilecek bir adım bu kalınlaştırma hamlesi.

Peki cihazların daha kalın olmasının tek sebebi bükülmelerin önüne geçebilmek mi? O konuda kesin emin olmak zor; zira bu, yeni iPhone’larda olması beklenen Force Touch’la da alakalı bir kalınlık olabilir. Cihazlar piyasaya çıktığında ak koyun kara koyun belli olacaktır.

Tasarım olarak pek beğenilmeyen ve Apple’dan beklenmeyen çirkinlikte denilebilecek kamera çıkıntısı ise yerinde duruyor… Ancak kamera gelişmiş: 12MP’lik kamera sensörünün kullanıldığı belirtilen 6S ailesi, 4K video çekebilecek.

Konuyla ilgili resimleri, aşağıdaki galerimizde görebilirsiniz. Buyrun:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.