Kategoriler

iPhone 7, 3 GB RAM ve Su Geçirmez Kasa İle Gelebilir

Apple’ın geçtiğimiz 9 Eylül 2015 tarihinde tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’tan sonra iPhone 7 hakkında da detaylar gelmeye başladı.

Apple‘ın 9 Eylül 2015 tarihinde tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 6S ve iPhone 6S Plus‘tan sonra iPhone 7 hakkında da detaylar gelmeye başladı. Yapılan araştırmalar sonucuna göre, iPhone 7, 3 GB RAM ve su geçirmez kasa özelliği ile gelebilir.

Bu rapor, araştırma şirketi TrendForce tarafından ortaya atıldı. Araştırma sonucuna göre, yeni nesil iPhone‘lar 3GB RAM ve su geçirmez kasa ile piyasaya çıkacak. Aslında bu özelliklerin sonraki nesillerde çıkacak olan yeni iPhone‘lar için gelmesi bekleniyordu. Ancak özellikle bellek tarafındaki yetersizliklerden dolayı iPhone 7‘nin 3 GB RAM ile gelebileceği ortaya atıldı. Su geçirmez kasa tarafında ise, ilk olarak Sony tarafından pazara sunulan bu özelliğin genellikle Android cihazlarda daha yaygın olduğunu görüyoruz. Apple, burada da kullanıcıların istekleri ve geri bildirimleri doğrultusunda iPhone 7‘de su geçirmez kasanın olacağı konuşuluyor.

TrendForce, Haziran ayında 4 inç ekran boyutuna sahip yeni bir iPhone‘un (Sızan haberlere göre yenilenmiş iPhone 5S) tanıtılacağını da belirtiyor. Ayrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için de önümüzdeki senenin Eylül ayını işaret ediyor. Araştırma şirketi TrendForce, bu seneye nazaran 2016‘da %12.5 daha yüksek oranla, 260 milyon tane iPhone satılacağını da tahmin ediyor.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Telefon