Jabra SportRox Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi Jabra SportRox Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Peşinen Not: İncelemeyi bitirmek üzereyken bilgisayarım kilitlendi ve Online Office‘in de saçmalamasıyla birlikte tüm yazdıklarımı kaybettim. O nedenle baştan yazıyorum. Sinirliyim! — Benim gelişimle... Jabra SportRox Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Peşinen Not: İncelemeyi bitirmek üzereyken bilgisayarım kilitlendi ve Online Office‘in de saçmalamasıyla birlikte tüm yazdıklarımı kaybettim. O nedenle baştan yazıyorum. Sinirliyim!

Benim gelişimle birlikte Fragtist ofisini ziyaret eden 4. Bluetooth kulaklık olan Jabra SportRox Wireless, 10 gün gibi bir süredir benimle. Daha önce hatırlarsanız Plantronics’ten Backbeat Go 2, Marque 2 / M165 ve Voyager Legend‘ı incelemiştik. Son olarak Burak, aşağıdan da izleyebileceğiniz videoda, SportRox’un kardeşi diyebileceğimiz Jabra Rox’u anlatmıştı bizlere (Aşağıdaki video, ilk videolu incelemelerimden. Ceyda bile yok o zamanlar. Videoda odun gibi durmamın en büyük sebeplerinden biri budur. Bilginiz olsun).

Şimdi. Bu iki kardeşin kutuları ve kutu içerikleri biraz farklı. Tasarımsal olarak kullanılan renkler haricinde aynı olan kardeşler, donanımsal açıdan da ufak farklılıklara sahipler. Örneğin Rox’un IP52, SportRox’un IP54 sertifikası var; bu da, SportRox’un su sıçramalarına karşı bir tık daha iyi bir koruma sağladığını gösteriyor. Kulaklık, toza ve darbelere karşı da dayanıklı bu arada. SportRox’un Dolby Digital Plus desteği sunduğunu da belirtelim.

Kutu içeriğindeki fark da şu: Rox’la birlikte bir taşıma çantası gelirken, SportRox’un kutusundan bir kol bandı çıkıyor. Bu kol bandını spor yaparken, telefonumuzu güvenli bir şekilde taşımak için kullanabiliyoruz. Kulaklıkla birlikte diğer gelenler de farklı kulaklara göre farklı boyutlardaki EarPods ve EarWings, boşta gezen kabloları toparlamak için bir adet FitClip ve kısa bir şarj kablosu. Evet, SportRox’la birlikte herhangi bir adaptör gelmiyor. Eğer bu ürünü alacaksanız, bu durumu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

O zaman tasarımsal ayrıntılardan bahsedelim biraz da, ne dersiniz?

fragtist-haber-jabra-rox-sport3Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.