Kanadalı Devden Yeni Telefon: BlackBerry Oslo Kanadalı Devden Yeni Telefon: BlackBerry Oslo
Kanadalı'nın durumu belirsizliğini korusa da, BlackBerry yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Firmanın son akıllı telefon modeli "BlackBerry Oslo" sızdı! Kanadalı Devden Yeni Telefon: BlackBerry Oslo

Kanadalı’nın durumu belirsizliğini korusa da, BlackBerry yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Firmanın son sızan akıllı telefon modeli BlackBerry Oslo! Yeni cihaz, BlackBerry Passport’a benzerliğiyle dikkat çekiyor (hatta bildiğin aynısı da, bir iki tasarım değişikliğine gitmişler. -Mert).

Phablet ya da telefon olarak adlandırabilecek olan bu yeni model “Passport 2” olarak da düşünülebilir; fakat firma, bunun yerine isim olarak Norveç’in başkentini seçmiş. Normal bir pasaportla aynı boyutta olan telefon, geniş dokunmatik ekranı ve fiziksel QWERTY klavyesiyle dikkat çekiyor. Peki ya teknik özellikler? Bu konu, BlackBerry’nin en cimri olduğu konulardan biridir ve firma, yine kendisinden bekleneni veriyor: Bir önceki modelle neredeyse aynı teknik özelliklere sahip olan cihaz, 2.2GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon MSM8974 SoC‘a, 3GB belleğe, 3450mAh kapasitesinde pile ve 13MP’lik arka kameraya sahip. BlackBerry 10 işletim sistemi de yerini koruyor elbette (10.3.2 sürümüyle).

Peki bu cihazın hiç mi farklı bir yanı yok? Var: Kasa. Resimlerde görüldüğü üzere cihaz, çelik görünümlü bir kasaya sahip. Arka kapak ise yumuşak plastikten… Bu cihazın ne zaman ve hangi pazarlarda piyasaya çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak BlackBerry, bu tür birbirinin aynısı cihazlar çıkarmaya devam ederse, gidişatını değiştirmekte zorlanabilir. Bakalım.

BlackBerry, son olarak Leap‘i tanıtmıştı. Bu cihazın tanıtım videosuna aşağıdan izleyebilirsiniz.

Buyrunuz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.