Kingston MobileLite Wireless G2 İncelemesi Kingston MobileLite Wireless G2 İncelemesi
Bayram seyran demeden yeni incelemelerimize devam ediyoruz! Bu sefer de karşımızda, mutfak robotu kıvamında bir cihaz var: Kingston MobileLite Wireless G2. Kingston MobileLite Wireless G2 İncelemesi

KULLANIM
Yukarıda da demiştik değil mi… Bu cihaz, pek çok sorununuzu çözmeye gelen bir isviçre çakısı; bir mutfak robotu gibi.

Yeri geldi mi kart okuyucu, yeri geldi mi cihazınızdaki fazla fotoğrafları yollayabileceğiniz bir depolama istasyonu. Kimi zaman bir powerbank, kimi zaman da hafıza kartınızdaki dosyalarınıza tabletinizden bakmanızı sağlayacak bir medya akış cihazı. Bu içerik paylaşım işleminin WiFi üzerinden gerçekleştirildiğini; bunun için de Android ve iOS için gerekli olan uygulamayı -bedava olarak- mağazadan indirmeniz gerektiğini belirtelim.

Bitti mi? Elbette hayır! Vapurda satılacak kıvamda özelliklere sahip olan cihaza, 3G modem de takılabilyor. Bu interneti, WiFi üzerinden çok sayıda kullanıcıya dağıtmak da mümkün. Cihazın neresine bakarsanız yeni bir özellik fışkırıyor kısacası. Peki MobileLite Wireless, bu kullanımların altından ne kadar kalkabiliyor?

fragtist-inceleme-mobilite-wirelessig2-kingston-5

DİĞER NOTLAR
Cihaz hakkında dikkat çeken ve biraz da can sıkan bir iki şeyden bahsedeceğim şimdi. Kemerlerinizi bağlayın!

Birincisi, MobileLite Wireless’ın 4640mAh kapasitesindeki pilini doldurmak tam bir ölüm. Herhangi bir 5V şarj cihazıyla ya da bilgisayarınızın USB bağlantısıyla doldurulabilen pilin şarj süresi (kutudan şarj aleti çıkmıyor), oldukça uzun. Yani akşamdan şarja bıraktığınız MobileLite Wireless’ı, sabah hâlâ şarj olurken görmeniz olası. Burada şu notu da ekleyeyim: Pil tam dolduğunda, uyarı ışığı düz yeşil yanıyor. Eğer hâlâ yanıp sönüyorsa, bilin ki bataryanın alacağı yol var daha. Ona göre uyarımızı yapmış olalım.

fragtist-inceleme-mobilite-wirelessig2-kingston-6

Bir diğer sıkıntı da şu: MobileLite Wireless’a uygulaması üzerinden bağlanıldığı zaman, ilk etapta bir yavaşlık göze çarpıyor. Tam hızda kullanmak ve içeriklere hızla ulaşmak için, biraz beklemek gerek. Onun yanı sıra kurulan bağlantı, kimi zaman kırılgan olabiliyor. Ne bileyim, biraz zorladım ve sıkıntı olarak bunu buldum. Ama bunlar da pek sıkıntı değil aslında. (:

13 saat gibi bir kullanım sunan cihaz, telefonunuzu ve diğer cihazlarınızı da sahip olduğu mAh değerine göre 1-2 kere tam şarj edebiliyor (ben mesela iPhone 5S’le epey bir ihya oldum).

SONUÇ
“Son zamanlarda kullandığım en başarılı çok amaçlı ürün bu. Eğer bu cihazın yaptıkları işinize yarayacaksa kaçırmayın derim. Fiyatını, son kuruşuna kadar hak eden bir cihazdan bahsediyoruz.”

…diyor ve Kingston MobileLite Wireless G2 incelemesini burada kapatıyorum.

İyi bayramlar!

FİYAT: 175TL (KDV Dâhil)

Yapabildiklerine bir bakın... Kesinlikle ihtiyaç duyduğunuz bir şey göreceksiniz.
  • İsviçre çakısı gibi mübarek, yapamadığı şey yok,

  • Kingston kalitesi,

  • Taşınabilirliği yüksek
  • Şarj olması biraz uzun sürüyor,
  • Kullanım biraz yavaş olabiliyor


Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.