Kyocera Torque Avrupa’ya Geliyor! Kyocera Torque Avrupa’ya Geliyor!
Japon menşeili mobil telefon üreticisi Kyocera, Avrupa pazarına çıkaracağı ilk telefonu olan yeni Torque’u duyurdu. Yeni Torque, sağlamlığıyla dikkat çekiyor. İlk olarak Almanya ve... Kyocera Torque Avrupa’ya Geliyor!

Japon menşeili mobil telefon üreticisi Kyocera, Avrupa pazarına çıkaracağı ilk telefonu olan yeni Torque’u duyurdu. Yeni Torque, sağlamlığıyla dikkat çekiyor.

İlk olarak Almanya ve Fransa’da piyasaya çıkacak olan cihazın, ne zaman raflarda görülebileceği ve fiyatının ne olacağı konusunda henüz resmi ağızdan bir açıklama gelmiş değil. Ancak cihazın, orta sınıf telefonlarla birlikte bahar aylarında piyasaya sunulacağı belirtiliyor.

Sağlam yapılı cep telefonu, 4.5″lik 720p bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Zorlu iş şartları düşünülerek tasarlanan cihazın ekranı, iş eldivenleriyle de kullanılabiliyor. Sapphire crystal ekranı bulunmayan Torque’un işlemcisi de, 1.4GHz hızında çalışıyor ve Snapdragon’dan. Kablosuz şarj özelliğiyle gelen 3100mAh’lik pil kullanıcı tarafından değiştirilemiyor. Cihaz üzerinde bulunan iki kameradan öndeki 2MP, arkadakiyse 8MP.

fragtist-haber-kyocera-torque-2

Kyocera Torque, IPX5 ve IPX8 su geçirmezlik standartlarını destekliyor. Bu telefon sadece su sıçramalarına değil, 1.5m suda 30 dakika boyunca kalmaya da dayanıklı. Toz ve darbelere de dayanıklı olan cihaz, -21 dereceden 50 dereceye kadar çalışma sıcaklıklarıyla da göz dolduran bir model. Torque, uç sıcaklık değerlerinde 3 saate kadar çalışabiliyor.

Bu, aynı zamanda Android 4.4 yüklü bir akıllı telefon. En ilginç özelliğiyse şu: Fiziksel ahize hoparlörünün haricinde, cihazın içerisinde bir de seramik dönüştürücü bulunuyor. Bu dönüştürücü, kapak üzerinden ses dalgalarını iletebiliyor. Bu da, gürültülü ortamlarda daha iyi iletişim koşulları sağlayan bir özellik.

İlk olarak Mobile Word Congress‘te Avrupalı kullanıcıların karşısına çıkacak olan yeni Torque’un, yukarıda da söylediğimiz gibi bahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. Bir önceki modelin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.