LG G4, Düşürme Testinde! LG G4, Düşürme Testinde!
Bugüne kadar pek çok farklı akıllı telefon, düşürme testlerinden geçirildi. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan LG G4'ün de benzer bir teste tabi tutulması beklenen bir şeydi.... LG G4, Düşürme Testinde!

Bugüne kadar pek çok farklı akıllı telefon, düşürme testlerinden geçirildi. Bu teste giren ve sonunda kırık bir ön camla çıkan güncel modeller arasında iPhone 6, iPhone 6 Plus, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge isimlerini görmek mümkün. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan LG G4’ün de benzer bir teste tabi tutulması beklenen bir şeydi. Bu test, sonunda gerçekleştirildi.

İki yönü cam olan Galaxy S6 ve bunların üzerine bir de kıvrım ekleyen S6 Edge’in yanında G4, deri/plastik kapakları ve ufak kıvrımıyla daha az kırılgan duruyor diyebiliriz. Telefonun plastik kasası, alümiunyum kasalı modellere göre bükülme(me) konusunda da daha iyi bir performans sergileyecektir kuşkusuz. Peki ya cihazın ekranını koruyan Corning Gorilla Glass 3? O ne kadar dayanıklı? Bunun cevabını, 2011’den beri bu tür testler gerçekleştirdiğini söyleyen YouTube kullanıcısı TechRax vermiş. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videoya geçmeden önce, LG G4 hakkında biraz daha bilgi verelim. 5.5″lik 2560 x 1140 piksel (538ppi) ekrana, Android 5.1 Lollipop işletim sistemine, Qualcomm Snapdragon 808 işlemciye, Adreno 418 GPU’ya, 32GB depolama kapasitesine ve 3GB belleğe sahip olan telefonun ana kamerası 16MP. 8MP’lik ön kamera da, özçekim için oldukça yeterli (hatta gayet iyi) bir performans sunuyor diyebiliriz.

Telefonun incelemesini bugün yarın gireceğiz. Beklediğimizden daha çok beğendik LG G4’ü, ufak bir spoiler vermek gerekirse. (:

Buyrun videoya.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.