Metal Kılıf ya da Manyetik Aksesuar Kullanan iPhone 6 / 6 Plus Sahiplerine Uyarı! Metal Kılıf ya da Manyetik Aksesuar Kullanan iPhone 6 / 6 Plus Sahiplerine Uyarı!
iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus kullanıcısıysanız, herhangi bir satıcıdan aldığınız o metal kılıf/manyetik aksesuarı kullanmasanız daha iyi olabilir; zira kimi kullanıcılardan gelen... Metal Kılıf ya da Manyetik Aksesuar Kullanan iPhone 6 / 6 Plus Sahiplerine Uyarı!

iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus kullanıcısıysanız, herhangi bir satıcıdan aldığınız o metal kılıf/manyetik aksesuarı kullanmasanız daha iyi olabilir; zira kimi kullanıcılardan gelen şikâyetler, cihazların OIS ve NFC özelliklerinin bu tür ürünlerden etkilenebildiğini gösteriyor.

İlk etapta gelen şikâyetler herhangi bir nedene bağlanmamış olsa da, sonrasında bu şikâyetlerin geldiği telefonların ortak bir özelliği olduğu fark edilmiş. OIS ve NFC’lerinde problem yaşanan iPhone 6 / 6 Plus’larda, ek kamera lensi gibi manyetik aksesuarlar ya da metal kasa kullanıldığı ortaya çıkmış. Apple MFi (Made for iPod/iPhone/iPad) programına dahil olan üreticilerin ekmeğine yağ sürecek bir gelişme olabilir bu; ancak hâlihazırda bu tür koruyucu kılıf veya aksesuarlar kullanan iPhone 6 / 6 Plus sahipleri için can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz.

En azından henüz böyle bir kılıf almayan ancak almayı düşünen kullanıcılar için uyarımızda bulunalım biz yine de. Bilginiz olsun.

Kaynak: SlashgearYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.