Mobee Blade T1600 İncelemesi Mobee Blade T1600 İncelemesi
Mobee markası piyasanın büyükleri arasında kendine yer bulan ve büyümeyi hedefleyen bir marka. Blade serisinden 9.7″ lik T1600 modeli IPS ekranıyla dikkati çekiyor. 8mm... Mobee Blade T1600 İncelemesi

Mobee markası piyasanın büyükleri arasında kendine yer bulan ve büyümeyi hedefleyen bir marka. Blade serisinden 9.7″ lik T1600 modeli IPS ekranıyla dikkati çekiyor. 8mm inceliğindeki alüminyum kasası ve sağ tarafındaki bir çok yuvayla hem kullanım hem de taşıma pratikliği sunuyor. Yalnız görünüşle ilgil ibir eleştirimizi hemen yapalım. Ürünün sağ üst tarafındaki 3 tuşun işlevi hakkında herhangi bir işaret olmadığından kullanım sırasında kafanızı çok karıştırıyor. Çünkü ilk bakışta elinizin gittiği yerde herhangi bir yardımcı bulamıyorsunuz. Ancak tabletin arkasına bakarsanız bu işaretleri görebiliyorsunuz.

1.6 GHz hızındaki Amlogic Cortex A9 işlemcisi grafik gücünü Mali 400 GPU’sundan alıyor. 1 GB’lık DDR3 belleği ve 32 GB depolama alanı var. Bu 32 GB’lık alan MicroSD kart ile 32 GB daha arttırılabiliyor AMA bu alanın ancak 1 GB’lık kısmını uygulama yükleme alanı olarak kullanabiliyorsunuz. Bu ciddi problemi ise ancak ürünün içerisinde gelmeyen araçlarla aşabilirsiniz. Android Jelly Bean 4.1 işletim sistemine sahip tabletin ekranı ise 1024 x 768 çözünürlüğe sahip. 5000 mAh pili ve 600 g ağırlığı var. Tabletteki pil, oyun için ideal şarj süresini sağlıyor. İdeal derken 3,5-4 saat Field Runners 2 oynamaktan bahsediyoruz. Tablet teoride 6 saat kullanım ömrü sunuyor.

Kapasitif ekran oyunlarda kendinden beklenen performansı veriyor. Dokunmatik ekranın tepki süresi oyununuza zarar vermeyecek kadar iyi. Ürünün kutu içeriği oldukça zengin. Mini HDMI kablosu, araç şarj cihazı, taşıma kabı, USB kablosu vs derken piyasada toplamda 50-60 TL daha para verip alacağınız aksesuarların hemen hepsi ürünle beraber veriliyor.

Fiyatı KDV dahil 549 TLBurak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.