MWC: SanDisk, microSD Kartta Çığır Açtı! MWC: SanDisk, microSD Kartta Çığır Açtı!
Bellek depolama çözümü deyince akla gelen ilk firmalardan biri olan SanDisk, microSD kartta kapasiteyi biraz abartmış.Firma, tamı tamına 200GB’lık hafızaya sahip olan SanDisk Ultra... MWC: SanDisk, microSD Kartta Çığır Açtı!

Bellek depolama çözümü deyince akla gelen ilk firmalardan biri olan SanDisk, microSD kartta kapasiteyi biraz abartmış.Firma, tamı tamına 200GB’lık hafızaya sahip olan SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition’ı satışa çıkardığını açıkladı!

Tırnak kadar ufak bir karta dünyaların sığdığını görünce, insan ister istemez “Bizim zamanımızda…” moduna giriyor ama hakikaten öyle. Benim ilk bilgisayarumın kafam kadar HDD’si 10GB’yı yahu, insaf… Neyse, biz yine konumuza dönelim. SanDisk Ürün Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, ürünle ilgili şu açıklamada bulunmuş: “Tüketicilerin mobil cihazları kullanma şeklini dönüştürecek rekor çözümlerle teknolojinin sınırlarını zorluyoruz. Yeni kapasite ve hız limitlerine odaklanarak tüketicilere hiç durmadan görüntü ve dosya çekme, saklama ve paylaşma özgürlüğü veren güvenilir mobil bellek çözümleri sunuyoruz. Ürünün bir diğer avantajı da transfer hızı. Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için ideal olan bu Premium Edition microSD kart, dünyanın en yüksek kapasitesini, 90 MB/s gibi sıradışı bir transfer hızıyla harmanlıyor. Bu transfer hızı ile tüketiciler dakikada 1.200 fotoğraf gönderebilirler.

20 saatlik FullHD video kaydı yapılmasına olanak tanıyan yeni ürünler, Android için Memory Zone uygulamasını da destekliyor. 200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart, 10 yıl sınırlı garanti kapsamında bulunacak ve bu yılın ikinci çeyreğinde 399$’dan satışa çıkacak. Bu hâliyle hafıza kartının, bizden ziyade profesyonel kullanıcılar için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Yoksa çiçek böcek resmi çekmek, iki mp3 atmak için bu kart alınmaz.

fragtist-haber-sandisk-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.