Nintendo’nun Yeni Cihazı Donut Şeklinde Olacak Nintendo’nun Yeni Cihazı Donut Şeklinde Olacak
Japan Times‘ın haberine göre Nintendo, Sharp’ın istenilen şekilde üretilebilen IGZO tabanlı ekranlarını (aşağıda gördüğünüz gibi) kullanarak donut şeklinde yeni bir cihaz üretme peşinde. “Donut... Nintendo’nun Yeni Cihazı Donut Şeklinde Olacak

Japan Times‘ın haberine göre Nintendo, Sharp’ın istenilen şekilde üretilebilen IGZO tabanlı ekranlarını (aşağıda gördüğünüz gibi) kullanarak donut şeklinde yeni bir cihaz üretme peşinde.

“Donut şeklinde” tabiri yeterince açıklayıcı aslında; ancak ben biraz daha açayım yine de. Yuvarlak bir yapıda olması beklenen ürünün ekranı çember şeklinde; cihazın/ekranın ortası ise boş olacak imiş. Bildiğiniz donut şeklinde yani (en azından bizim anladığımız kadarıyla).

Cihazın şekli biliniyor, eyvallah. Asıl bilinmeyen, bu cihazın ne olduğu. Bir WiiU aparatı mı, Nintendo’nun yeni mobil konsolu mu; yoksa firmanın beklenen uyku takip/sağlık cihazı mı… Nintendo ortası boşluklu bir cihazı ne amaçla kullanacak olabilir?

Eh, onu da zaman gösterecek.

Kaynak: Japan Times

sharp-igzo-fragtist-nintendoYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.