Nokia, Windows Phone’nun yeni sürümü (8.1) ile birlikte   üç Lumia akıllı telefon tanıttı Nokia, Windows Phone’nun yeni sürümü (8.1) ile birlikte   üç Lumia akıllı telefon tanıttı
Nokia, Lumia ailesinin uygun fiyatlı Lumia 630’u, giriş seviyesinde LTE destekli Lumia 635’i ve amiral gemisi Lumia 930’u tanıttı. Nokia, Windows Phone 8.1 işletim... Nokia, Windows Phone’nun yeni sürümü (8.1) ile birlikte   üç Lumia akıllı telefon tanıttı

Nokia, Lumia ailesinin uygun fiyatlı Lumia 630’u, giriş seviyesinde LTE destekli Lumia 635’i ve amiral gemisi Lumia 930’u tanıttı. Nokia, Windows Phone 8.1 işletim sisteminin halihazırda Windows Phone 8 ile çalışan tüm Lumia akıllı telefonlara geleceğini de duyurdu.

Nokia, Microsoft’un Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç Lumia akıllı telefonunu ve Nokia’ya özel bir dizi özelliği tanıttı. Nokia, test süreci ve iş ortağı onaylarının ardından Windows Phone 8.1 işletim sisteminin kablosuz ağlar üzerinden güncelleme yöntemiyle bu yaz tüm Lumia Windows Phone 8 portföyü için geçerli olmasının planlandığını duyurdu.

– Nokia Lumia 930, muhteşem video ve görüntüleme deneyimi ve Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini buluşturan, amiral gemisi bir akıllı telefon.
– Nokia Lumia 635 ile Nokia Lumia 630, dört dörtlük bir Windows Phone 8.1 deneyimi sunuyor ve Microsoft ile Lumia yeniliklerine daha uygun fiyatla ulaşmayı mümkün kılıyor.
– Nokia Lumia 630 iki farklı donanımla geliyor ve tek SIM’li donanımının yanında ilk çift-SIM özellikli Lumia olarak daha fazla seçenek sunarak, Çin ve Hindistan gibi büyüyen piyasaları hedefliyor.
– Yeni cihazlar, Bing Health ve Fitness ile yenilikçi düşük enerji hareket algılama sağlayan “SensorCore”u tanıştırıyor. Ayrıca SensorCore SDK yayınlanmadan önce seçilen ortaklarla pilot çalışmalarının yapıldığı bildirildi.
– Imaging SDK 1.2 BETA, geliştiricilerin gelecek nesil görüntüleme ve sosyal uygulamalarını yaratmalarını sağlayan, güncellenmiş bir Nokia Lumia SDK’sı.
– Windows Phone 8 işletim sistemli tüm Lumia serisine kablosuz aglar üzerinden , Lumia Cyan adlı bir güncelleme ulaşacak; bu güncelleme, Windows Phone 8.1 ile eşsiz Lumia özelliklerini tek güncelleme paketinde birleştirecek.
– Windows Phone 8.1 heyecan verici yeni özellikler getirecek – bunların arasında daha fazla canlı kutucuk ile bir bakışta birçok yeni detay yakalamak, hızlı Word Flow klavye ve kullanıcıların temel kullanım ihtiyaçlarına (Bluetooth, WLAN, Bildirimler vb.) daha hızlı ulaşmasını sağlayan Action Center var.

Yeni Lumia akıllı telefonları, Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini bir araya getiriyor
Nokia Lumia 930, Windows Phone 8.1’i en iyi ifade eden amiral gemisi ve şu özellikleri taşıyor:
– ZEISS lensler barındıran 20 megapiksel PureView kamera ile geliştirilmiş Rich Recording teknolojisi, Living Images yeniliğiyle birlikte kusursuz bir video ve görüntüleme deneyimi yaşatıyor.
– Şık metal ve canlı polikarbonat ile birleşen çarpıcı tasarım; 5 inç bir ClearBlack ekran ile parlak günışığında bile Vyclone, Netflix ve Xbox* videolarını eşsiz netlikte izlemeyi sağlıyor.
– Güçlü bir 2.2GHz Snapdragon dört-çekirdek işlemci, uygulamalar, oyunlar, internetin yanı sıra OneDrive ve Microsoft Office gibi entegre Microsoft servisleri vb. içerikleri daha etkin kullanmayı sağlıyor.

Nokia Lumia 930 2014’ün 3. çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Nokia Lumia 630 ile Nokia Lumia 635 kullanıcılara şunları getiriyor:

– Word Flow ile WhatsApp, WeChat gibi sosyal uygulamalar daha hızlı erişim deneyimi sunan bir Snapdragon dört çekirdek işlemci.
– Değiştirilebilir kapaklarla rengarenk bir tasarım, zengin uygulamalar, aralarında Asphalt 8’in de olduğu oyunlar ve Vimeo ile daha muhteşem bir eğlence deneyimi sunan ve 4.5 inç ClearBlack ekran ile geliyor.
– 3G tek SIM donanımlı Lumia 630, 3G çift SIM’li Lumia 630 ve 4G/LTE hızlı Lumia 635 ile üç modelle daha fazla seçenek sunuyor.
– Bing Health ve Fitness ile SensorCore, Microsoft Office, Nokia Camera, ücretsiz Nokia MixRadio servisi ve HERE’den ücretsiz global haritaların ve navigasyonun dahil olduğu, kullanıcılara zaman ve para kazandıran yüksek teknoloji Lumia akıllı telefonlarda sunulan deneyimlerin aynısını sunuyor.

Uygun fiyatlı Nokia Lumia 630, 2014’ün 2. Çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Kazanan bir üçüncü ekosistem oluşturmak

Nokia Lumia, güncellenmiş bir Imaging SDK 1.2 Beta’yı tanıtarak geliştiricilerin yeni nesil görüntüleme uygulamaları yaratmalarını kolaylaştırıyor. Bugünden itibaren developer.nokia.com/imaging üzerinden paylaşılacak.

En yeni Imaging SDK, Windows Phone 8.1 ve diğer Windows cihazları için önde gelen görüntü işleme becerileri ve filtre efektlerinin bir kombinasyonundan oluşuyor. Nokia ayrıca yeni SensorCore SDK’nın genel tanıtımı yapılmadan önce seçili ortaklarla test aşamasında kullanıldığını duyurdu.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.