Olympus Air A01, Cep Telefonunuzu DSLR’a Çeviriyor! Olympus Air A01, Cep Telefonunuzu DSLR’a Çeviriyor!
Olypus Air ile cep telefonunuzu profesyonel fotoğraf makinasına çevireceksiniz! Olympus Air A01, Cep Telefonunuzu DSLR’a Çeviriyor!

Olympus’un “Air A01″ olarak isimlendirdiği yeni ürünü, cep telefonunuzu profesyonel fotoğraf makinesine çevirecek.

Cihaz, batarya ve diğer kamera fonksiyonlarını üzerinde bulunduyor. DSLR kameradan neredeyse hiçbir farkı bulunmayan bu ürün, 16 megapiksel çekim yapabiliyor ve tek elle taşınabilecek kadar da küçük.

Diğer bir çok Olympus ürünü gibi bu üründe değiştirilebilir lenslere sahip. Kullanıcılar, iOS ya da Android işletim sistemli akıllı telefonlarına kuracakları uygulama ile, kamera ayarlarını istedikleri gibi kontrol edebiliyorlar (Olympus, aynı zamanda ürüne uygulama geliştirmek isteyenler için açık kapı bıraktı). Ürün hakkında firmadan şöyle bir açıklama gelmiş: “Rahat kullanımı, basitçe değiştirilebilen lensleri ve akıllı telefonlar ile kontrol edebilme fonksiyonları sayesinde ürünün fotoğrafçılara çok büyük rahatlık sağlayacak.”

Kamera, üzerinde Wi-Fi ve Bluetooth ile geliyor. RAW çekim de destekleyen ürün, aynı zamanda 1080p HD video kayıt alabiliyor ve 1/16.000 sn. enstantane hızına sahip. Selfie çekmeyi seven kullanıcıları da düşünen Olympus, lensi basitçe hareket ettirerek selfie çekebileceğinizi de müjdelemiş. Ürün, pili tükenmeden 320 kare fotoğraf çekebilmenizi sağlayacak. Bu özelliğin, Olympus’un diğer pek çok kamerasından daha fazla olduğunu da belirtelim.

Air, US ve Kanada’da “lensler hariç” 299$’dan piyasaya çıkacak. Lensler ile birlikte almak isteyenler ise ürüne 499$’dan sahip olabilecek.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.