Kategoriler

OneNote Yeni Özelliklere Kavuştu

Microsoft OneNote güncellendi. Yeni gelen güncelleme, özellikle iPad kullanıcılarını sevindirecek; zira iPad için OneNote, artık el yazısıyla not almayı destekliyor.

Herhangi bir stylus ile kullanılabilen uygulama ile, dijital mürekkebin rengini, kalınlığını yahut stilini ayarlayabilmek mümkün. Çift parmakla kaydırarak sonsuz bir tuvale yazı yazmamızı da sağlayan güncellemenin getirdiği bir diğer güzellik, seçtiğimiz el açısına göre ekrana yaslanan eli algılamaması. Böylelikle iPad, gerçek bir defter gibi kullanılabiliyor. (OneNote’un Android sürümü, geçtiğimiz yıl içerisinde el yazısı özelliğine kavuşmuştu.)

OneNote ekibinden bir konuşmacı, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmış: “OneNote’un arayüzünü, not alan kullanıcılar için daha doğal bir hâle getirmek için sürekli çalışıyoruz. iPad için OneNote, insanların nasıl kalem kullandığı konusundaki yıllarca süren araştırmalarımızın bir sonucu.

iPad sürümü haricinde, tüm OneNote’lar da pratikte pek çok kişinin işine yarayacak bir özellikle daha buluştu: Optical Character Recognition (OCR). Peki bu ne işimize yarıyor? OCR, OneDrive’daki not defterlerinden herhangi birinde yüklü olan herhangi bir görsel içerisindeki metni elle aramamızı sağlıyor. Örneğin pasaportunuzun ön sayfasının görselini OneDrive’a eklediniz diyelim. Bu görsel içerisinde yer alan herhangi bir metni arayarak, görselin kendisine ulaşabiliyorsunuz.

Güncellenen iPad için OneDrive’la neler yapabildiğinizi görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. OneNote’u hemen, şimdi cihazınızın mağazasından indirebilir (Android, iOS, Windows, Windows 8.1); ya da şu bağlantıyı takip ederek kendisine ulaşabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için bir Microsoft hesabınızın olması gerektiğini hatırlatalım.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Oyun ve Uygulama