Samsung Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 Duyuruldu! Samsung Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 Duyuruldu!
Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung; Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7'nin 2016 modellerini duyurdu. Samsung Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 Duyuruldu!

Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung; Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7‘nin 2016 modellerini duyurdu. Seleflerine göre farklı tasarımsal öğelere ve teknik özelliklere sahip olan yeni modeller, önemli radikal değişimler içeriyor. İşte Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7‘nin teknik özellikleri!

Samsung Galaxy A3

4.7 inç boyutundaki ekranında 720 x 1280 piksel çözünürlük sunan cihazın Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekranı ve Corning Gorilla Glass 4 ekran koruyucusu bulunuyor. Qualcomm‘un MSM8916 kod adındaki Snapdragon 410 yonga setinden gücünü alan akıllı telefona 1.5 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A53 işlemcisi eşlik ediyor. Cihazın grafik işlemci tarafında ise Adreno 306 grafik işlem birimi bulunuyor. 16 GB depolama alanı ile gelen akıllı telefonun üzerinde 1.5 GB sistem belleği yer alıyor. Cihazın kamera tarafında ise 13 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda 30 FPS‘de 1080p video kaydı yapabiliyor. Çıkarılamaz Li-Ion batarya ile gelen cihazın üzerinde 2300 mAh pil yer alıyor. Akıllı telefonun işletim sistemi tarafında ise Android 5.1.1 Lollipop sürümü bulunuyor. Cihazın sensör özellikleri arasında ise İvmeölçer, Yakınlık Sensörü ve Pusula gibi ekstra özellikler de yer alıyor. Ayrıca akıllı telefonun çeşitli renk seçenekleri ile geleceğini de belirtelim.

Fragtist - Samsung Galaxy A3

Samsung Galaxy A5

5.2 inç boyutundaki ekranında 1080 x 1920 piksel çözünürlük sunan cihazın Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekranı ve Corning Gorilla Glass 4 ekran koruyucusu bulunuyor. Cihazın işlemci tarafında 1.6 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli Cortex-A53 işlemcisi yer alıyor. 16 GB depolama alanı ile gelen akıllı telefonun üzerinde 2 GB sistem belleği yer alıyor. Cihazın kamera tarafında ise 13 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda 30 FPS‘de 1080p video kaydı yapabiliyor. Çıkarılamaz Li-Ion batarya ile gelen cihazın üzerinde 2900 mAh pil yer alıyor. Akıllı telefonun işletim sistemi tarafında ise Android 5.1.1 Lollipop sürümü bulunuyor. Cihazın sensör özellikleri arasında ise İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Parmak İzi Sensörü ve Pusula gibi ekstra özellikler de yer alıyor. Ayrıca akıllı telefonun çeşitli renk seçenekleri ile geleceğini de belirtelim.

Fragtist - Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A7

5.5 inç boyutundaki ekranında 1080 x 1920 piksel çözünürlük sunan cihazın Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekranı ve Corning Gorilla Glass 4 ekran koruyucusu bulunuyor. Cihazın işlemci tarafında 1.6 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli Cortex-A53 işlemcisi yer alıyor. 16 GB depolama alanı ile gelen akıllı telefonun üzerinde 3 GB sistem belleği yer alıyor. Cihazın kamera tarafında ise 13 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda 30 FPS‘de 1080p video kaydı yapabiliyor. Çıkarılamaz Li-Ion batarya ile gelen cihazın üzerinde 3300 mAh pil yer alıyor. Akıllı telefonun işletim sistemi tarafında ise Android 5.1.1 Lollipop sürümü bulunuyor. Cihazın sensör özellikleri arasında ise İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Parmak İzi Sensörü ve Pusula gibi ekstra özellikler de yer alıyor. Ayrıca akıllı telefonun çeşitli renk seçenekleri ile geleceğini de belirtelim.Fragtist - Samsung Galaxy A7

Samsung’un yeni nesil Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 modelleri Aralık ayının ortalarında Çin’de, 2016’nın başında da tüm dünyada satışa sunulacak. Cihazlar hakkında çıkan yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Takipte kalın!Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü