Samsung Galaxy Alpha Tanıtıldı Samsung Galaxy Alpha Tanıtıldı
Samsung, şimdiye kadar pek çok görseli sızan metal çerçeveli Galaxy Alpha’yı sonunda gün ışığına çıkardı. Oldukça şık görünen cihaz, teknik özellikler açısından ise Galaxy... Samsung Galaxy Alpha Tanıtıldı

Samsung, şimdiye kadar pek çok görseli sızan metal çerçeveli Galaxy Alpha’yı sonunda gün ışığına çıkardı. Oldukça şık görünen cihaz, teknik özellikler açısından ise Galaxy S5’in altında yer alıyor.

Galaxy S5’in en çok tepki çeken yanı, kasasının gereğinden fazla plastik hissettirmesiydi. Galaxy Alpha, Galaxy S6’nın tasarımına bir ışık tutuyor mu bilinmez; ancak Galaxy S5’ten çok daha şık olduğu bir gerçek. Tasarım hakkında söylenmesi gereken bir diğer şey de, telefonun iPhone 5S’i de andırdığı. Apple tarafından Samsung’a yeni bir dava daha açılır mı, hep birlikte göreceğiz (alıştık zaten artık).

720p ekrana sahip olan cihaz, aynı zamanda 8 çekirdekli Exynos işlemciye (1,9GHz x4 + 1,3GHz x4), 2GB belleğe ve 1,860mAh pile sahip. 12MP ve 2,1MP’lik iki kamerası bulunan Galaxy Alpha, S Health uygulamasına (+Gear desteğine) ve 4K video çekme desteğine de ev sahipliği yapıyor. 6,7mm‘lik kalınlıktaki telefonun ağırlığı ise 115gr.

Fiyatı konusunda herhangi bir bilgi verilmeyen yeni Samsung Galaxy Alpha, gelecek ay içerisinde siyah, beyaz, altın sarısı, gümüş gri ve mavi renklerde piyasada olacak (renkler, bölgelere göre değişiklik gösterebilecekmiş, uyaralım baştan).

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.