Kategoriler

Snapdragon 810’un Problemleri, Galaxy S6 ve LG G4 Gibi Modellerin Çıkışını Geciktirebilir

Qualcomm’un Snapdragon ismini pek çok firmanın tepe seviye telefonunda görüyoruz bildiğiniz üzere. Tabi sadece tepe seviye telefonlarda da değil; firma her seviyeden telefona/tablete, farklı SoC çözümleriyle güç veriyor. Buraya kadar problem yok.

Şu anda mobil tarafta en güçlü işlemcisi Snapdragon 805 olan Qualcomm, 64bit destekli Snapdragon 810’u geliştirmeye devam ediyor. Ancak gelen bilgiler, bu çipin geliştirilmesinde sıkıntılar yaşandığı yönünde. Örneğin kimi voltaj değerlerinde SoC, aşırı ölçüde ısınıyor imiş. Bu da, ciddi performans problemlerine neden olan bir şey. Bunun haricinde (ve buna paralel olarak), 810’un bellek kontrolcüsünde sorunlar olduğu; kullanılan Adreno 430 grafik işlemcide de çeşitli bug’larla karşılaşıldığı söyleniyor.

Qualcomm'la Telefonlar Daha Güvende!

Şimdi… Bunlar aslında öyle büyük problemler değil, hepsi çözülebilir. Asıl sıkıntı, bu problemlerin çözüm aşamasında geçecek olan zaman. Bu da, Snapdragon 810 kullanması beklenen Samsung Galaxy S6 ve LG G4 gibi önemli modellerin piyasaya çıkmasını geciktirebilecek bir şey. Samsung belki ilk parti cihazlarda kendi işlemcisi Exynos’u kullanabilir; ancak bunun da, performans olarak Galaxy S6’dan götürebileceği konuşuluyor.

Bekleyip göreceğiz bakalım ne olacak, ne bitecek.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon