Sony’nin Yeni Aksiyon Kamerası, Boyutuyla Şaşırtıyor! Sony’nin Yeni Aksiyon Kamerası, Boyutuyla Şaşırtıyor!
Sony, yalnızca 63gr ağırlığa sahip yeni aksiyon kamerasını tanıttı. Sony’nin Action Cam Mini HDR-AZ1VR ismini verdiği cihaz, mevcut modellerin 3’te 2’si boyutunda ve gelmiş... Sony’nin Yeni Aksiyon Kamerası, Boyutuyla Şaşırtıyor!

Sony, yalnızca 63gr ağırlığa sahip yeni aksiyon kamerasını tanıttı. Sony’nin Action Cam Mini HDR-AZ1VR ismini verdiği cihaz, mevcut modellerin 3’te 2’si boyutunda ve gelmiş geçmiş en küçük aksiyon kamerası.

ZEISS Tessar lense, Exmor R CMOS sensöre, BIONZ X işlemciye ve SteadyShot OIS teknolojisine sahip olan ürün, ufak boyutuna rağmen büyük işler başaran bir cihaz. FullHD video çekebilen Action Cam Mini HDR-AZ1VR, saniyede 120 kare desteğine de sahip. Böylelikle ağır çekim desteği de mevcut. Stereo ses kaydı ve XAVC S formatında 50mbps’lik yüksek kalitede kayıt da cabası. Sunduğu 170 derecelik geniş açı ve GPS desteği de kameranın diğer özelliklerinden.

Kameranın bir diğer özelliği de, IPX4 sertifikasına sahip olması. Böylelikle su sıçramalarına karşı dayanıklı olan HDR-AZ1VR, yağmurlu havalarda vs. rahatlıkla kullanılabiliyor. Eğer kamerayı daha ekstrem koşullarda kullanmayı düşünüyorsanız, yanında gelen darbe ve suya dayanıklı kabını da kullanabiliyorsunuz. Her türlü darbe ve tozun yanı sıra, bu kapla birlikte kamerayı, 5m’ye kadar derinliğe daldırmak da mümkün.

Cihazın bileğe takılabilen uzaktan kumandası da verimliliği artıran özelliklere sahip. RM-LVR2V kodlu bu kumanda ile canlı önizleme yapabiliyor, görüntüleri canlı olarak silebiliyor, kamera ayarlarını yapabiliyoruz. Kumandaya 5 adet kameranın aynı anda bağlanabildiğini de belirtelim.

HDR-AZ1VR, USTREAM gibi akış sitelerine de canlı olarak yayın yapabiliyor. Bu videoyu aynı zamanda belleğine de kaydedebilen ürün, önceden belirlenmiş arkadaşlara yayının başladığını haber verme özelliğine de sahip. Böylelikle size, ekstradan iş çıkmamış oluyor. Aksesuarlarıyla birlikte kamerayı başımıza takabiliyor, sırt çantamıza tutturabiliyor ya da kameraya ekstra şarj sağlayabiliyoruz.

KDV dahil 1119TL’ye satışa sunulan kameranın aksesuarları da 49TL – 399TL arası değişen fiyat etiketlerine sahip. Cihazın sayfası için şu bağlantıya tıklayabilir, ürün videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.