Kategoriler

Spotify’dan Kan Donduran Gizlilik Politikası Değişikliği!

Gizlilik politikasını değiştirdi. Spotify artık kullanıcıların rehber, fotoğraf ve medya dosyalarına erişebilecek!

Çevrimiçi müzik hizmeti veren Spotify, gizlilik politikasını değiştirdi. Spotify artık kullanıcıların rehber, fotoğraf ve medya dosyalarına erişebilecek!

Evey, yanlış okumadınız. Spotify bugün gizlilik politikasını değiştirdiğini açıkladı. Spotify’ın eski gizlilik politikası metninde şunlar yazıyordu;

“Hizmet için üye olduğunuz zaman kullanıcı adınız, parolanız, eposta adresiniz, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, posta kodunuz ve ülkeniz gibi sizden istediğimiz bilgileri toplayabiliriz. Ayrıca, mobil telefon numaranız ve GSM operatörünüz gibi profilinize kendi isteğinizle eklediğiniz bilgileri de toplayabiliriz. Facebook hesabınızı kullanarak Hizmete bağlandığınız takdirde kullanıcı adınız, şifreli erişim bilgileri gibi doğrulama bilgilerinizi ve profil resminiz, ülkeniz, yaşadığınız şehir, eposta adresiniz, doğum tarihi, cinsiyetiniz, arkadaşlarınızın isimleri ve profil resimleri ve ağlar gibi Facebook hesabınız üzerinden veya vasıtasıyla temin edilebilen diğer bilgileri toplamamıza izin veriyorsunuz.”

Ancak Güncellenen Spotify gizlilik politikasında ise şu şekilde değişiklik yapıldı;

“İzninizle birlikte mobil cihazınızda saklanan rehber, fotoğraf veya medya dosyaları gibi bilgileri toplayabilir. Yerel yasalar, bu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen amaçlarla kullanması adına Spotify’a göndermek için bu kişilerden izin istemenizi zorunlu tutabilir”

Bunlara ek olarak ayrıca cihazların konum bilgilerini kullanma izni de yeni gizlilik politikasında yer alıyor. Kullanıcılarına ücret karşılığında geniş ve yüksek kaliteli müziklerin bulunduğu bir arşiv sunan Spotify, son günlerde Apple Music ile kıyasıya bir rekabet içerisinde. Spotify’ın, Apple Music karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyordu. Ancak yeni ve güzel güncellemeler beklenirken firma kan donduran bu açıklamayı yaptı.

Spotify artık kullanıcıların izni doğrultusunda cihazlarında bulunan rehber, fotoğraf ve medya dosyalarına doğrudan erişebilecek. Spotify’ın gizlilik politikasında geri adım atıp atmayacağı ise merak konusu.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Kültür & Sanat · Mobil · PC · Telefon