Star Wars Scene Maker İle Favori Sahnelerinizi Yeniden Çekin Star Wars Scene Maker İle Favori Sahnelerinizi Yeniden Çekin
Darth Vader denilince tüyleriniz ürperiyor, Jar Jar Binks denilince sinirleniyorsanız, Star Wars Scene Maker uygulamasına bayılacaksınız. Star Wars hayranlarının, klasik sahneleri 3D bir ortamda... Star Wars Scene Maker İle Favori Sahnelerinizi Yeniden Çekin

Darth Vader denilince tüyleriniz ürperiyor, Jar Jar Binks denilince sinirleniyorsanız, Star Wars Scene Maker uygulamasına bayılacaksınız.

Star Wars hayranlarının, klasik sahneleri 3D bir ortamda baştan yaratmalarına fırsat veren “Star Wars Scene Maker” uygulaması iPad’e çıktı. Bu uygulama ile isterseniz filmlerden en sevdiğiniz sahneleri birebir tekrar yapın, isterseniz kendinize yepyeni bir Star Wars komedi filmi çekin, karar sizin.

Star Wars Scene Maker uygulaması ücretsiz, ama indirdiğinizde sadece bir mekan ile geliyor. “Return of the Jedi” filminden Endor Çarpışması sahnesini denemek için ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Eğer beğenirseniz, uygulama içinden para vererek yeni mekanlar indirebiliyorsunuz. Death Star içi ve dışı, Bulut Şehri Bespin gibi ek mekanlar mevcut. İleride daha çok mekan, animasyon ve müzik eklenecek.

Star Wars Scene Maker ile kendi sahnenizi nasıl yaratıyorsunuz? Aşağıda madde madde özetledik.

– Bir mekan seçiyorsunuz.
– Karakterleri de tek tek seçiyorsunuz.
– İsterseniz karakterlerin ellerine aksesuarlar verebilirsiniz.
– Kendi sesinizle diyalog kaydedip, çeşitli filtrelerden (Darth Vader veya Storm Trooper sesi gibi) geçirip karakterlere konuşturabilirsiniz.
– Karakterlerin ne zaman ne yapacaklarını, nereye gideceklerini, ne diyeceklerini ayarlıyorsunuz.
– 3 farklı kamera ile çekimleri ayarlıyorsunuz.
– Sahneniz tamamsa kayıta geçebilirsiniz.
– Müzik olarak klasik Star Wars şarkılarından istediğinizi ekliyorsunuz.
– Kendi klasik film açılış metin kaydırma ekranınızı yapabiliyorsunuz.
– Kapanış jeneriği ekranını bile hazırlamak mümkün.
– Sonunda yeni ve harika sahnenizi arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Denemek isteyenler için, Star Wars Scene Maker, sadece iPad’e bu linke tıklayarak indirilebilir.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.