SwiftKey, Artık İsteyenden Ücret Alıyor! SwiftKey, Artık İsteyenden Ücret Alıyor!
Parmağı kaydırarak yazı yazılmasını sağlayan SwiftKey‘in iOS versiyonu güncellendi. Klavye, alışıldıktan sonra oldukça kullanışlı bir deneyim sunuyor. Peki yeni eklenen özellikler arasında neler bulunuyor? Uygulamanın, artık bir tema... SwiftKey, Artık İsteyenden Ücret Alıyor!

Parmağı kaydırarak yazı yazılmasını sağlayan SwiftKey‘in iOS versiyonu güncellendi. Klavye, alışıldıktan sonra oldukça kullanışlı bir deneyim sunuyor. Peki yeni eklenen özellikler arasında neler bulunuyor?

Uygulamanın, artık bir tema mağazasına sahip olduğunu belirtelim. Bu oldukça iyi bir haber diyebiliriz; tabi her iyi haberin bir de kötü yanı var. Şöyle ki bu temalar, ücretsiz değil. Tasarım ve renkleri birbirinden değişik olan 12 farklı temanın fiyatları da değişik. Ücretsiz 3 adet temanın yanı sıra, çoğunluğu 2.00TL olan temaların en pahalısı ise yıldız tasarımlı ve 4.30TL. İşin ilginç yanı şu ki bu tema, şu anda SwiftKey’in en çok satan ikinci teması durumunda. Kısacası fiyat, temanın şıklığının önüne geçmemiş ve SwiftKey, para kazanma konusunda yeni bir yol bulmuş gibi görünüyor.

Klavye uygulamasının bir diğer para kazanma yöntemi, anonim yazım bilgisini üçüncü parti şirketlere satmak da olabilir. Paylaşılan bilginin anonim olması, gizlilik konusunda herhangi bir endişe edilmesinin önüne geçiyor; ancak yine de insanların aklına soru işaretleri gelmiyor değil.

Tema mağazasının yanı sıra SwiftKey, performans iyileştirmeleri de almış durumda. Bunun haricinde klavye, aynı anda çoklu dil desteğine de sahip. Yani artık yazı yazarken, otomatik düzeltme sorunuyla karşılaşmadan birden fazla dil kullanımı mümkün oluyor.

“Otomatik düzeltme aracı” demişken şunu da ekleyelim: Hayatımda bulduğum en gereksiz özelliklerden biri olan bu araç hakkında sizin fikirlerinizi elbette bilemem; ancak istemeden pek çok yanlış şey yazmanıza neden olabilen bu özelliği kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.