Tactus’un iPad mini Kılıfı, İlginç Özelliğiyle Göz Dolduruyor Tactus’un iPad mini Kılıfı, İlginç Özelliğiyle Göz Dolduruyor
iPad, bilgisayarlarla olan ilişkimizi yeniden tanımlayan bir cihaz oldu. iPhone’la birlikte bu cihaz, hayatımıza dokunmatik ekranı entegre etti neredeyse. Bu iki ürünün ardından her... Tactus’un iPad mini Kılıfı, İlginç Özelliğiyle Göz Dolduruyor

iPad, bilgisayarlarla olan ilişkimizi yeniden tanımlayan bir cihaz oldu. iPhone’la birlikte bu cihaz, hayatımıza dokunmatik ekranı entegre etti neredeyse. Bu iki ürünün ardından her taraf dokunmatik ekranlı cihazlarla doldu diyebiliriz. Bunun sonucu olarak, pek çok işimizi dokunmatik klavyelerle halleder olduk. Peki dokunmatik klavye, fiziksel klavyenin yerini tutabiliyor mu?

Bu biraz yoruma açık bir soru olsa da, pek çok kişinin fiziksel klavye hissine daha aşina olduğu söylenebilir. Özellikle eski ve fiziksel klavyelerle büyümüş nesil, dokunmatik klavyenin fiziksel geri bildirim eksikliğini daha fazla hissediyor. Üreticiler bu hissi gidermek için titreşim ve seslerden faydalansa da, normal bir klavyenin verdiği o hissi almak zor oluyor. Şu gibi ürünler çıkmış olsa da, sonucun pek parlak olduğunu söylenemez; ki tabletler için bu tür ürünler de fazla değil. İşte Tactus Phorm, bu eksikliği gidermek için geliştirilmiş ilginç bir ürün. Peki ne yapıyor, nasıl çalışıyor?

fragtist-haber-tactus-phorm-2

Aslen bir iPad mini kılıfı olan Tactus Phorm, normal kullanımda herhangi bir kılıftan farklı değil. Kılıfın bir parçası olan ve ekranı kaplayan kısım da bir ekran koruyucuyu andırıyor; ki yine, normal kullanımda ekran koruyucu görevi görüyor. Ancak klavye ortaya çıktığında işin rengi değişiyor. Bu düz alan üzerinde, ekrandaki sanal tuşlara denk gelecek şekilde baloncuk hâlinde tuşlar beliriyor. Bu tuşların içerisindeki sıvının, kılıf içerisinde tutulduğunu da belirtelim.

Yalnızca portre modunda çalışan klavyeye sahip olan kılıfın bir özelliği de, oldukça sağlam olması ve mantıklı boyutlarda bulunması. Böylelikle Phorm, çok amaçlı bir ürün hâline geliyor. Tüm bu özelliklerinin yanında oldukça da şık görünen kılıfın fiyatı 149$ olacak; ancak önsipariş eden kullanıcılar, Phorm’a 50$ daha az ödeyerek sahip olabilecekler.

Tactus’un iPhone’lar ve iPad Air için farklı tasarımlar üzerinde çalıştığını eklemek gerek. Phorm’un kendileri için bir başlangıç olduğunu söyleyen ekip, Android tabletler için de çalışmalara başlamış. Ürünün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.