2020’de Piyasaya Sürülecek 3 iPhone Modeli de 5G Destekleyecek 2020’de Piyasaya Sürülecek 3 iPhone Modeli de 5G Destekleyecek
Analistler Apple'ın 2020 yılında piyasaya süreceği 3 iPhone modelinde de 5G özelliğinin bulunacağını tahmin ediyor. 2020’de Piyasaya Sürülecek 3 iPhone Modeli de 5G Destekleyecek

5G teknolojisi akıllı telefonlarımıza hızla girmeye hazırlanırken Apple cephesiyle ilgili önemli bir haber geldi. Analistler Apple’ın 2020 yılında piyasaya süreceği 3 iPhone modelinde de 5G özelliğinin bulunacağını tahmin ediyor.

Techradar’ın haberine göre, analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2020 yılında piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinde 5G destekli modemlerin yer alacağını iddia ediyor. Kuo daha önce yalnızca 5.4 ve 6.7 inçlik modellerin 5G destekli geleceğini söylemişti.

Apple’ın yakın zamanda Intel’in telefon modem birimini satın aldığını göz önüne alırsak, bu tahminlerin belli bir temele dayandığını söyleyebiliriz. Tabii firma 2020 modellerinde bulunacak 5G desteğini yine Qualcomm ile birlikte halledecektir. Ancak önümüzdeki süreçte kendi modemlerini üretecek olmak hem maliyet hem de rekabet anlamında Apple’ın elini epey rahatlatacaktır.

Qualcomm ve Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Bilgisayarı!