Başka Pasaporta IMEI Kaydetme Dönemi Kapandı Başka Pasaporta IMEI Kaydetme Dönemi Kapandı
Artık yurtdışından telefon getirtirken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Ayrıntılar haberimizde. Başka Pasaporta IMEI Kaydetme Dönemi Kapandı

Ülkemizde uygun fiyata akıllı telefon bulmak zor iş. Bu nedenle bazı kullanıcılar yurt dışından telefon almaya yöneliyordu. Ancak artık yurt dışından telefon getirtirken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var.

Donanımhaber’in haberine göre, Resmi Gazete’de yayınlanan 1111 numaralı kararla yurt dışından telefon getirenler, telefonu yalnızca kendileri kullanabilecekler. Karara göre, bundan sonra bir telefon kimin pasaportuna kayıtlı ise yalnızca o kişi tarafından, o kişiye ait hat ile kullanılabilecek.

Daha önce yurt dışından telefon getirenler, bir de uygun bir pasaport buluyordu ve telefonu onun üzerine kaydediyordu. Böylece cihazlarını rahatça kullanabiliyorlardı. Ancak yeni kararla bu durum ortadan kalkıyor.

Öte yandan yeni karar, yurt dışından getirilen telefonların ikinci el olarak satılmasını da ciddi anlamda kısıtlıyor, hatta tamamen ortadan kaldırıyor. Yani bundan sonra telefon getirirken bu yeni durumu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Asus’un Yeni Amiral Gemisi ZenFone 6 Tanıtıldı