Uber’den İstanbul’a Özel: UberTekne! Uber’den İstanbul’a Özel: UberTekne!
Eğer sahile yakın bir bölgedeyseniz, çıkan "UberTekne" seçeneğinü kullanarak tekne çağırabilirsiniz. Tüm detaylar ve fiyat listesi için hemen tıklayın! Uber’den İstanbul’a Özel: UberTekne!

En son HERE Maps’i satın almaya çok yakın olmasıyla ilgili haberlerini paylaştığımız Uber, San Fransisco merkezli bir ulaşım ağı şirketi. En kısa tabirle Türkiye’de oldukça yaygın bir şekilde kullanılan BiTaksi‘ye benzetebileceğimiz firma, ABD dışına ilk olarak Paris ile çıkmış; daha sonra dünya genelindeki yayılışını sürdürmüştü.

Şimdiye kadar taksiciler ile Uber sürücüleri arasında pek çok gerginlik çıkmış (haksız rekabetten. -Mert), firma pek çok sıkıntı ve davayla baş başa kalmıştı. Türkiye’deki taksi şoförlerine duyduğu korkudan ve bu saatten sonra BiTaksi ile baş etmenin zor olmasından ötürü olsa gerek Uber, İstanbul’da teknelerden yürümeye karar vermiş (şaka bir yana Uber’in Türkiye’deki durumu hakkında daha detaylı bilgi almak ve sürücülük başvurusu için şu adrese gidebilirsiniz. -Mert). Uber’in bu kararı, hâlihazırda İstanbul’da hizmet veren deniz taksilerin ne şekilde tepkisini çeker bilemiyoruz; onu da zaman gösterecek.

UberTekne” ismindeki yeni hizmetin fiyatları şu şekilde:
Bebek – Kandilli 50-60 TL
Ortaköy – Kuzguncuk 50-60 TL
Emirgan – Kanlıca 50-60 TL
Bebek – Reina 100-115 TL
Ortaköy – Ataköy 390-410 TL

Eğer sahile yakın bir bölgedeyseniz, çıkan “UberTekne” seçeneğinü kullanarak tekne çağırabilirsiniz. Gelen arama sonucu da olumlu olursa tekne, kısa bir süre sonra sahile yanaşacak ve siz(ler)i alacak.

Gelen teknenin, 6-8 kişilik bir sürat teknesi olduğunu da belirtelim. Uber’in yayınladığı bir tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.