Yandex’in Akıllı Asistanı Alisa Türkiye’de! Yandex’in Akıllı Asistanı Alisa Türkiye’de!
Yandex Navigasyon kullanıcılarına yolculuklarında bundan böyle Akıllı Asistan Alisa eşlik ediyor! Ayrıntılar haberimizde. Yandex’in Akıllı Asistanı Alisa Türkiye’de!

Yandex Navigasyon kullanıcılarına yolculuklarında bundan böyle Akıllı Asistan Alisa eşlik ediyor.

Alisa ile Türkiye’de ilk kez bir navigasyonda akıllı asistan kullanılıyor. Alisa; yol ve trafik durumu, adres ve mekân bilgisi söylemenin ya da rota oluşturmanın yanı sıra, hava durumu ve tarih bilgisi de verebiliyor. Rusçadan sonra ilk kez Türkçe öğrenen Alisa’ya her türlü soruyu sormak, sohbet edebilmek mümkün. Kullanıcılar Yandex Navigasyon’u açıp “Alisa” diye seslenerek veya harita üzerinde yer alan mikrofon ikonuna tıklayarak akıllı asistana ulaşabiliyor.

Navigasyon deneyimi

Alisa ile Türkiye’de ilk kez bir navigasyonda akıllı asistan yer alıyor. Alisa, trafikle ilgili farklı ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. Asistanın özellikleri arasında yer arama, rota oluşturma, trafik yoğunluğunu öğrenme, konum bilgisi gibi navigasyon ve harita bilgilerinin yanı sıra hava durumu, tarih gibi güncel kısa bilgiler yer alıyor. Alisa ile sohbet etmek içinse Yandex Navigasyon’u açıp “Alisa” diye seslenmek yeterli oluyor. Yoğun trafik anlarında ya da uzun yol gidilen seyahatlerde kullanıcılar Alisa ile sohbet edebiliyor.

Mobilefest İçin Geri Sayım Başladı!