Kategoriler

Yandex.Çeviri’nin Bu Yeni Özelliğine Bayılacaksınız!

Ücretsiz bir uygulama olan Yandex.Çeviri’ye gelen güncelleme, iOS, Android ve Windows Phone için ek bir özellik getirdi. Detaylar için haberimize tıkalyın!

Sadık takipçilerimiz, geçtiğimiz aylarda Microsoft’un “Translator” uygulamasını incelediğimizi belki hatırlarlar. Bu uygulamanın, özellikle kamera kullanarak doğrudan çeviri yapabiliyor oluşuna bayılmış; ancak söz konusu ücretsiz yazılımın yalnızca Windows’ta olmasına sıkılmıştık. Şimdi durum değişti!

Translator gibi ücretsiz bir uygulama olan Yandex.Çeviri‘ye gelen bir güncellemeyle birlikte, iOS, Android ve Windows Phone’da da bu özelliği kullanmanız mümkün olacak. Söz konusu özelliğin nasıl çalıştığını, aşağıdaki Translator incelememizden izleyebilirsiniz.

İzlediniz mi? O zaman sizleri, basın bültenine doğru alalım. (:

Yandex.Çeviri Artık Görsellerdeki Metinleri Türkçeye Çevirebiliyor!

Hayatı kolaylaştıran hizmetleriyle fark yaratan Yandex, kullanıcılarına sunduğu Yandex.Çeviri servisinde standartları yükseltiyor. Yandex.Çeviri servisinin mobil sürümünü ya da iOS platfromunda Yandex.Çeviri uygulamasını kullananlar, artık fotoğraf ve görsellerin üzerindeki yazıların çevirisini de yaptırabilecek.

Windows ve Mac üzerinden olduğu gibi, iOS, Android ve Windows Phone’a özel uygulamalarıyla da kolayca çeviri yapmaya imkan sağlayan Yandex.Çeviri servisi, artık Yandex’in geliştirdiği Optik Simge Tanıma Teknolojisi’yle donanıyor. Yandex.Çeviri servisinin mobil sürümünde ya da iOS platformunda yer alan Yandex.Çeviri uygulamasında kullanılabilen, fotoğraf ya da görsel üzerinde çeviri yapma özelliği, telefonunuzun kamerası vasıtasıyla algılanan yazının anında çevirisini karşınıza getiriyor.

Örneğin bir ilanı, bir menüyü ya da bir açıklama yazısını akıllı telefonunuzun kamerasıyla çekerek çevirinin hazırlanması için doğrudan Yandex.Çeviri’ye aktarabileceğiniz servis sayesinde, çeviri için metinlerin tekrar yazılmasına gerek kalmıyor.

Almanca, Çekçe, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Rusça, Türkçe ve Ukraynaca olmak üzere 11 farklı dilde yazılan yeteri kadar net ve okunaklı metinleri tanıma kabiliyetine sahip olan Yandex.Çeviri, tanıdığı metinleri servisin desteklediği 46 dilden herhangi birine çevirebiliyor.

Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bu servise, şu adresten ulaşabilirsiniz.

Yandex ile yapılabileceklerin çok az bir kısmı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz!

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Oyun ve Uygulama