Yeni iPad mini, Kardeşlerinin Yapamadığını Yapacak! Yeni iPad mini, Kardeşlerinin Yapamadığını Yapacak!
Yeni iPad mini, kardeşlerinin yapamadığını yapmak için geliyor. OS X El Capitan'da bulunan bir dosya, yeni tablet hakkında bir detayı gözler önüne serdi! Yeni iPad mini, Kardeşlerinin Yapamadığını Yapacak!

iPad için iOS 9’un en beğenilen özelliklerinden biri de, ekranın ikiye bölünerek kullanılmasını sağlayan “split-screen”di. Firma, bu özelliğin yalnızca iPad Air 2’de olacağını söylemişti; zira bu yükü kaldırabilecek donanım sadece Air 2’de vardı.

Şimdi gelelim haberimize… OS X El Capitan’daki Safari tarayıcıda, konuyla ilgili bir kaynak kodu bulundu. 9to5Mac editörlerinin ve Hamza Sood ismindeki bir geliştiricinin bulduğu bu kod, split-screen özelliğinin iPad mini’de de olacağını açıkça gösteriyor.

İşin ilginci, söz konusu tabletin “iPad mini 3” olarak geçmesi; ancak mini 3’ün yeterli güce sahip olmadığı bilinen bir şey (Apple’ın yalancısıyız tabi). O nedenle bunun, yeni tanıtılacak bir iPad mini’ye tekabül edeceği düşünülüyor (artık bir şehir efsanesine dönüşmeye başlayan iPad Pro’dan da herhangi bir iz yok burada).

Söz konusu görselleri aşağıda görebilirsiniz. Buyrun:

fragtist-haber-ipad-mini-split-screenYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.