ZUK Z1 Akıllı Telefonu İçin Yeni Bilgiler Sızdırıldı! ZUK Z1 Akıllı Telefonu İçin Yeni Bilgiler Sızdırıldı!
İlk sızıntı akıllı telefon için geldi... ZUK Z1 Akıllı Telefonu İçin Yeni Bilgiler Sızdırıldı!

ZUK, son zamanlarda Çin firmaları arasında en çok konuşulan markalardan bir tanesi haline geldi. Ağustos ayı içerisinde Z1 serisini piyasaya çıkaracağını açıklayan ZUK’un ürünlerinin fiyatları ve de donanımları ile ilgili sızıntılar da artık gelmeye başladı. İlk sızıntı ZUK Z1 akıllı telefon için geldi.

Gelen bilgi sızıntılarına göre, ZUK Z1 2.499 Yuan fiyat etiketi ile piyasada olacak. Ancak firma, kesin bir açıklamada bulunmadan önce 2.299 Yuan‘a kadar indirmeye çalışıyor fiyatı.

Özelliklerine şöyle bir göz atıldığı zaman belirlenen fiyat oldukça makul görünmekte. ZUK Z1 5.5 inç ekranı (1080p çözünürlük), 64GB dahili depolama özelliği ile piyasada olacak. Android 5.1 Lollipop (Cyanogen) yüklü olarak gelecek olan akıllı telefon, 4G LTE bağlantı teknolojisine de sahip. Pil kapasitesinin de oldukça yüksek olduğu, gelen bilgiler arasında.

ZUK Z1 aynı zamanda metalden yapılma dış kaplaması ile dikkat çekiyor. Parmak izi tarama fonksiyonu ile de telefon güvenliğini üst seviyede tutacağının sözünü veriyor. USB 3.0 ve mikrofon girişleri ise telefonun alt kısmında bulunmakta. SIM girişi ise telefonun sol tarafına yerleştirilmiş durumda. Açma/Kapatma, kilit, ve ses ayar tuşları ise telefonun sağ tarafına yerleştirilmiş.

ZUK Z1 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ettikçe sizlere aktaracağız. Türkiye piyasası için çıkış tarihi ve fiyat şu an için bilinmezliğini koruyor (eğer burada çıkacaksa tabi. (; -Mert).Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.