Assassin’s Creed Unity Ön İncelemesi Assassin’s Creed Unity Ön İncelemesi
Her sene çıkan oyunlar arasında Assassin’s Creed’in yer almasına artık alıştık. Ancak bu sene birden fazla Assassin’s Creed oyunuyla karşılaşacak olmamız artık Ubisoft’un seriyi... Assassin’s Creed Unity Ön İncelemesi

Her sene çıkan oyunlar arasında Assassin’s Creed’in yer almasına artık alıştık. Ancak bu sene birden fazla Assassin’s Creed oyunuyla karşılaşacak olmamız artık Ubisoft’un seriyi nereye getirmek istediği sorusunu akıllara getiriyor. Assassin’s Creed II ile IV arasında sallantıda olan seri, IV’de kendini toparlamaya başlamış ve yeni oyun Unity’de ise elde ettiğimiz bilgilere dayanırsak serinin eski güzel günlerine geri döneceğini tahmin etmek mümkün oluyor.

Assassin’s Creed IV’ü saymazsak, AC Unity, yeni nesil konsollara çıkan ilk oyun olacak. AC IV’ü saymama nedenim, oyun geliştirilirken eski nesil konsolların yapısına hazırlanması ve sonrasında kaplamaları düzeltip anti-alising’i de arttırarak yeni nesil konsollara adapte etmeleri. Yani oyunu geliştirirken yeni nesil konsolların gücü düşünülerek ona göre bir çalışma gerçekleştirilmedi. Assassin’s Creed Unity’nin sadece yeni nesil konsollara ve PC’ye çıkacak olması bizlere görsel bir şölen yaşatacağının belirtileri arasında yer alıyor.

Ubisoft, Arno Dorian, Assassin, Assassin's Creed, Assassin's Creed Unity, Unity, Co-Op, RPG, Suikast, Fransa, Paris, Fransız Devrimi, 1789, Abstergo, Animus, Dan Jeanotte

Assassin’s Creed Unity, 1789’da Paris’de geçiyor ve Fransız Devrimini konu alıyor. Eski AC oyunlarına bakarsak yine bu oyun da interaktif bir tarih dersi olacak ve devrim hakkında her şeyi oyundan öğreneceğiz. Eğer okulda tarih dersi alıyorsanız, bu oyunu kesinlikle oynamalısınız. Devrimi yaşayarak şahit olacaksınız, aklınızda kalacaklar ise kitaplardan okuyarak öğreneceklerinizden daha fazla olacaktır. Devrimin yaşanması ile demokrasinin gelişmesi, halkın daha fazla söz sahibi olması ve bu yolda yaşanan her şey Assassin’s Creed Unity ile biz oyunculara eğlenceli bir şekilde aktarılacak.