The Bureau: XCOM Declassified Ön İncelemesi The Bureau: XCOM Declassified Ön İncelemesi
Komandolar tam aksiyon adamı. En yüksek seri zararı bunlar veriyor. Mühendisler etrafa mayın bırakıp otomatik olarak çalışan taretlerden dikebiliyor. Destek sınıfı üstünüze koruma kalkanı... The Bureau: XCOM Declassified Ön İncelemesi

Komandolar tam aksiyon adamı. En yüksek seri zararı bunlar veriyor. Mühendisler etrafa mayın bırakıp otomatik olarak çalışan taretlerden dikebiliyor. Destek sınıfı üstünüze koruma kalkanı açabiliyor ve izci ise bildiğin sniper. Hepsi bir silah ve bir sırt çantası taşıyabiliyor. İki farklı silah taşıyabilen tek adam biziz. Silahlar ve sırt çantaları farklı özelliklere sahip ve oyun ilerledikçe amacımıza göre bunları değiştirebiliyoruz. Bir sırt çantası daha fazla zarar verip mermi taşımamıza yardımcı olurken öteki headshot zararını arttırıyor. Böyle farklı özelliklerde bir sürü çanta var. Ayrıca bu sınıfların dış görünüşleriyle, yani kozmetik ayarlarıyla ve isimleriyle de oynayabiliyoruz.Ajanları yaratırken onlara bir geçmiş seçebiliyoruz. Mesela çok iyi savaş eğitim alması yada Kore Gazisi olması gibi özellikler bu ajanları yaratırken onlara daha fazla HP yada daha iyi nişan alma gibi bonuslar veriyor.
Her sınıfın farklı yetenek ağaçları ve özellikleri (Perk) var. Seviye atladıkça bunları seçerek ilerleyebiliyorsunuz. Buna göre farklı taktikler uygulayabilirsiniz. Mesela komandolar belli bir alandaki düşmanlarını görünmez bir enerjiyle geriye itebiliyor. Mühendisle bu adamların arkasına önceden mayın bıraktığınızı düşünürseniz böyle farklı taktiklerle çarpışmalarda oldukça eğlenebilirsiniz. Her yetenek için çekilmiş minik filmler var. Bunları yetenekleri açtıkça otomatik olarak seyredebiliyorsunuz. Karakterlerinizi en fazla 6. seviye olabiliyor.
Agent custom Agent çanta

Harekete hazır mısınız?

İster istemez komandoyla mühendisi üste bırakıp bir destek ve izci elemanıyla ilk göreve çıkıyorum. Uzaylılar tarafından dağıtılmış bir kasabada buluyorum kendimi. Uzaylılar bazı insanları kontrol altına almışlar. Bazılarını alamamışlar ama onlarda gözlerinden akan siyah sıvıyla beraber sanki akıllarını kaybetmiş gibi davranıyorlar. Mesela bir adam anlamsızla söylenip ortalıkta dolaşıyor. Bir berber aslında ölmüş olan müşterisini yüzündeki deriyi sıyırarak traş etmeye devam ediyor. Özetle oyun bu tip sahnelerle korkutucu bir atmosferi en baştan sunuyor. Ama oyun sonradan fena halde aksiyona dönmeye başlıyor. Tabii ki bu bir ön inceleme. Oyunun tamamında hikaye tekrar kendini sarıp sarmalar mı onu incelemesinde göreceğiz.

TBXD_PreviewScreens_Uni_Flanking_Bonus

XCom The Bureau’nun takım yönetme mantığı çok basit. Aksiyonun göbek taşındayken bile boşluk tuşuyla oyunu çok ama çok yavaşlatıp ajanlarınıza emiler verebiliyorsunuz. Sizin ve ajanlarınızın özel yeteneklerini kullanamasanız zaten bu oyundan hayatta kalmanız mümkün değil. Ajanlarınız verilen emileri yerine getirirken siz de genel taktiğinize sadık kalmak zorundasınız. Oyunun zorluk seviyesi çok iyi ayarlanmış. Öyle tek başınıza Ramboculuk oynamanız hiç mümkün değil. Düşmanlarınız her bölümde önceden belirlenmiş şekilde spawn olsalar da sizin taktiklerinize göre karşı taktik geliştirmekte oldukça iyiler. El bombasından kaçıyorlar ve sizi kuşatmaya çalışıyorlar. Yani size yeterince eğlence sunacak hatta zorlayacak kadar iyiler.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.