Kategoriler

Dicetiny: Lord of the Dice Ön İnceleme

Fakedice’ın geliştirdiği Dicetiny: Lord of the Dice, Hearthstone sevenlerin ilgisini çekebilecek bir oyun. Detaylar burada!

Fakedice’ın geliştirdiği şu an için Steam üzerinde erken erişimde olan Dicetiny:Lord of the Dice tek kelimeyle eşşiz bir oyun. Birden farklı oyun tarzını birleştirmesi ve oldukça fazla popüler kültür göndermelerine sahip olması, oyunu son derece eğlenceli bir hale getirmiş. Starcraft, Star Wars, Orta Dünya, Barbar Conan, Terminator ve Doctor Who oyunu incelemem esnasında karşılaştığım göndermelerden sadece bazılarıydı. Eminim oyunda ilerledikçe çok daha fazlası ile karşılaşacağız.

fragtist dicetiny 1

Temel Bilgiler
Oyun tarz olarak kart toplayıp deste oluşturma ile masa oyununu harmanlamış. Bence tadını kaçırmadan güzel bir karışım olmuş. Deste oluşturma kısmı Hearthstone oyuncularına oldukça tanıdık gelecektir. Ekranın sağ tarafında destedeki kartları görürken, sol tarafta seçebileceğiniz kartlar görsel olarak bulunmakta. Hearthstone’dan farklı olarak ise her kahraman farklı maksimum aksiyon puanına sahip. Hangi kahraman ne yapıyor konusuna birazdan değineceğim.

Masa oyunu kısmı ise basitçe monopoly tarzına oldukça benziyor dersem sanırım herkesin kafasında kesin bir fikir oluşacaktır. Monopoly’den farklı olarak 20 adet kareden oluşan bir parkur diyebileceğimiz bir yerde oyunu oynuyoruz. Her turda zar atıyoruz ve zarda gelen sonuca göre yol alıyoruz. Her bir tam tur yol aldığımızda ise para, iyileşme puanı ve kalkan puanı kazanıyoruz. Para kazanmanın tek yolu tur atmak değil elbet ama en güvenilir olduğu kesin. Her görevde rastgele üretilen bir seviyede oynuyoruz. Buna ek olarak tekrar rastgele olarak gelen bir kural ile oyuna başlıyoruz. Bu kural oyuna bizi 500 altın ile başlatabilirken bazı kareler de kart oynamamızı engelleyen efektler de olabiliyor.

fragtist dicetiny 2

Oyunda 4 farklı kahraman sınıfı var. Bunlar sırasıyla savaşçı, büyücü, hırsız ve rahip. Erken erişimde her sınıftan sadece bir kişiyi seçebiliyoruz ancak 4 adet daha seçilebilecek biri gözüküyor. Her sınıfın kullanabildiği maksimum aksiyon puanı değişiklik gösteriyor. Büyücü sınıfı 10 puana kadar çıkarken diğer sınıflar sadece 7’de kalıyorlar. Saldırı ve kalkan puanları da değişiklik gösteriyor tabii ki. Buna ek olarak her sınıf, tam tur bitirişlerinde farklı yeteneğine artı puan almakta.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Haber · Ön İnceleme · Oyun Haberleri · PC