Kategoriler

Heroes of the Storm Alfa İncelemesi

Oyun piyasası yıllardır sayısız oyun serisi ve firmanın yükseliş ve düşüşüne tanık oldu. Öte yandan bazı firmalar adeta birer kararlılık sembolüymüş gibi ayakta duruyorlar. Blizzard gibi.

Portları ve ilk oyunlarını saymazsak, üç tane seriye sahip olan ve sadece bunlara odaklanan Blizzard, neredeyse her bir oyunuyla efsane olmayı başardı. Warcraft, Starcraft ve Diablo yıllardır her nesil oyuncunun duymadan geçmediği isimler oldu. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor oyunlarıyla ve mükemmele yakın cilasıyla kendini tanıtan Blizzard, Diablo 3 ile biraz tökezlediyse de, kendini toparlamayı bildi. Son dönem yaşanan MOBA furyasındaysa, bir çok kişinin merak ettiği soru aynıydı: Blizzard bu yarışa katılacak mı?

Aslında yakından takip edenler için Blizzard bu yarışın ilk sinyalini Starcraft II sahnesinde vermişti. Blizzard-Dota, SCII editörünü kullanan bir nevi şov haritası olacaktı. Zaman içinde açıklananlarla, firmanın bu haritayı tamamen boşlamadığı ama çok da ciddiye almadığı düşünülmüştü. Ne var ki bir türlü gelemedi. Bir noktada Valve’ın “Dota” ismini almak istemesiyle gerginlik yaşansa da, sorun kısa sürede çözüldü ama haritanın adı (Eski Dota’ya gönderme olarak) Blizzard-All Stars olarak değiştirildi. Ne olup bittiğini henüz tam çözememiş, SCII’den bağımsız oynanan bir harita olabileceğini konuşurken… Heroes of the Storm açıklandı.

Henüz alfa aşamasında olan oyunu aylardır ve bol bol oynadıktan sonra, size oyunu anlatmaya karar verdim.Heroes of the Storm, “MOBA” olarak kategorize edilecek de olsa, yapımcılar oyun için “Team Brawler” terimini kullanmayı tercih ediyorlar. Oyuna ilk bakışta bu pek anlaşılmasa da, oynadıkça ne kadar doğru bir hamle olduğunu görüyorsunuz.

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
34
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Ön İnceleme · Oyun İnceleme · PC