Kategoriler

World of Warcraft: Legion Beta İncelemesi

World of Warcraft: Legion çıkışına kısa bir zaman kala Legion beta incelemesini yaptık. Bakalım nasıl bir eklenti paketi bizleri bekliyor.

World of Warcraft‘ın son eklenti paketi World of Warcraft: Legion‘ın gelişine sayılı günler kaldı ve bu hafta gelen yaması ile heyecan dorukta. Özellikle karakter savaş animasyonları oyunu tamamen bambaşka bir hale getirmiş. Bunun yanı sıra sınıflarda ve mesleklerde yapılan değişiklikler son derece yerinde olmuş. 7.0 yaması tam anlamıyla buzdağının görünen kısmı bakalım bizleri neler bekliyor.

Gelecek olan eklenti paketi ile birlikte Broken Isles adındaki bölgeye gidiyoruz. Burning Legion tüm kudretiyle Azeroth’a istilaya başlamış. Toplam 5 alt bölge bulunan Broken Isles’ta bir ilk olarak istediğimiz bölgeden (Suramar hariç) oyuna başlayabiliyoruz. Tüm oyuncuları tek bir bölgede sınırlayıp sunuculara fazladan yük bindirmemek adına güzel bir yenilik olmuş. Hikaye olarak ek bir bölgede Pillars of Creation adındaki artifactleri arıyoruz. Yeni bir bölgeye geçeceğimiz zaman ise bunu Class Hall’dan yapıyoruz.

fragtist_beta_2

Tüm sınıflar ayrım gözetilmeden detaylı bir şekilde gözden geçirilmiş ve her rol için birer kimlik kazandırılmış. Örnek olarak Rogue sınıfı artık combat değil outlaw isimli bir role sahip ve bir elinde pistol kullanırken diğer elinde kılıç tutarak eskiye göre oldukça farklı bir oynanış tarzı var. Benzer şekilde Healer sınıfları artık tamamen iyileştirme üzerine özelliklere sahipler ve zarar verme büyüleri ya da yetenekleri neredeyse yok gibi. Ancak hemen gözünüz korkmasın rol değiştirme sistemi artık çok daha esnek ve kullanışlı. Legion‘dan itibaren rol değiştirmek için trainer aramamıza gerek kalmıyor. Dinlenebileceğimiz bir yerde olduğumuz sürece serbest bir şekilde talent ve rol değiştirebiliyoruz. Seçebildiğimiz rol sayısında da herhangi bir kısıtlama yok. Sanırım en çok Druid sınıfını oynayanlar bundan hoşlanacaklardır. Bu sayede seçtiğimiz sınıfın tüm rollerini istediğimiz an oynayabileceğiz.

Gelen bir başka önemli özelliklerden bir Transmogrification ya da kısaca transmog sistemindeki değişiklikler. İlk bakışta hemen aklımıza Diablo’nun transmog sistemi gelse de Legion kendince değişikliklerde bulunmuş. Kask ve pelerinleri menüden seçerek görünmez hale getirebiliyorduk, artık bunun için transmog yapan NPC’lere giderek bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Bunlara ek olarak omuzluklar da görünmez hale getirilebiliyor. Eskiden sahip olduğumuz ancak daha sonra attığımız birçok eşyayı yeni transmog sisteminde görebiliyoruz.

fragtist_beta_5

PvP sistemi de değişikliklerden kaçabilmiş değil. Artık PvP talentları var ve PvP yaparak elde ettiğimiz honor puanları PvP seviyemizi belirliyor. Bu seviye arttıkça açılan yeni talentları seçebiliyoruz. Honor seviyesi 50 olduğunda ise kazandığımız seviyeleri kullanarak Prestige adı verilen bambaşka bir seviyeye geçiyoruz. Prestige seviyesi ise adından anlaşılacağı üzere tamamen görsel açıdan getirileri olan bir sistem.

1 2

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Ön İnceleme · Oyun İnceleme · PC