Kategoriler

Hounds The Last Hope Silahları Nelerdir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Bir süredir fena halde Hounds The Last Hope oynuyorum. Oyunun kapalı betası-açık betası derken bayağı eğlendiğimiz fark ettim. O yüzden size bir kaç bölümlük bir rehber hazırlıyorum.
Bu bölümde silahları ve nerede nasıl kullanmanız gerektiğini anlatacağım. Yani sadece silahları değil kısa taktik ipuçlarını da vereceğim.

Hounds The Last Hope’da her sınıf, kendine özel silahlarda daha uzman olsa da, istediği silahı istediği gibi de kullanabiliyor.
Hounds’da tabanca, piyade tüfeği, SMG, Pompalı Tüfek, Kalkan ve silah, keskin nişancı tüfeği, bomba atar ve mitralyöz olmak üzere 8 farklı silah var. Tabii ki yakın dövüşe de girebiliyorsunuz.

Bu silahların hepsinin 7 veya 8 farklı seviyesi bulunuyor. Bu seviyelerin 4’ü normal (Tier) 3’ü veya 4’ü ise efsanevi (Legendary) basamaklara sahip. Oyunun jargonunda T1, T2A, T2B,T2C, Legendary (SK), Legendary S (SK), Legendary SS (SK) ve Legendary SR (SK) diye geçiyor.

Tabanca

Tabanca sizin son silahınız. Ama hızlı çekilip az zarar verdiği için (ki Legendary’de az zarar demek ayıp olur) kalabalık ve güçsüz düşmanlarayada PvP’de hızlı davranıp, düşman şarjör değiştirene kadar onu indirecek zamanı bulmak için faydalı. 15 mermilik şarşör kapasitesiyle kafaya çalıştığınızda bayağı işinizi görebilir.

Eğer güçsüz bir düşmana karşı şarjör değiştireceğim diye inat edip, şarjör değiştirene kadar ölürseniz bilin ki bu tabanca çekmediğiniz içindir.

Kalkan ve silah (Silah kalkan)

Bende oyunun en kritik silahı. Açıldığında bir alanı bloklamasının yanısıra sizin savunmanızı da son derece arttırdığından doğru ellerde harikalar yaratabilecek, haritayı ve savaş alanını okuyabilen bir oyuncunun elinde tüm takımı kurtarabilecek bir alet.
Köşeleri kapatarak düşmanların üstünüzde yığılmasını sağlayabilir, düşmanları üstünüze çekerek bir yandan da durmaksızın geriye gidip önünüzde bir “düşman treni” oluşturup takımınıza zaman kazandırabilirsiniz. Düşmanlarınız kalkanın içinden geçemezler. Bu yüzden savaş alanını kendi isteğinize göre düzenlemek için son derece faydalı bir silahtır.

Açıkçası The Hounds’da oyuncular kendilerini diğer oyunculara kanıtlamak istiyorlarsa ne kadar iyi ateş ettiklerini değil bu silahı ne kadar iyi kullandıklarını göstermeli.

Pompalı Tüfek

Kapalı alanların efendisi. Her ne kadar mitralyöz iyi olsa da ısındığından başınıza bela açabiliyor. Oysa pompalı tüfek hem konik bir açıda bulunan her düşmana vurduğu ve tek düşmana büyük hasar verdiğinden çok işinize yarayacaktır. Tek sorunu, bu tüfekSMG veya piyade tüfeği gibi kurşun saçmadığından yakından ıskalarsanız bedelinin büyük olabileceğidir. PvP’de de PvE’de de çok ama çok etkilidir. Eğer ofis haritası gibi bir haritaya girecekseniz bunu elinizden düşürmeyin.

SMG

Çabuk şarjör değiştirme ve seri atış. Ayrıca orta seviye zarar veren bu silah güzel bir alternatif olabiliyor. Piyade tüfeğine göre daha çok alana dağıldığından ince ince kafaya çalışmanız çok mümkün değil. Onun yerine düşük seviyedeki ama çok kalabalık düşman gruplarına karşı geri geri çekilirken sizi hayatta tutacaktır. Zaten bu durumla oyun boyunca bol bol karşılaşacaksınız.

Piyade Tüfeği

Hem yakın hem de uzak mesafede çok etkili. Özellikle uzakta n kafaya çalışacaksanız muhteşem. Tek sorunu düşman çok yaklaştığından uzun yükleme süresinden dolayı sizi ciddi anlamda savunmasız bırakması. Zaten bu yüzden yukarıdaki SMG’nin veya pompalı tüfeği yakında çabuk iş görmesi en önemli işlevlerinden birisi. Ama kesik kesik ve kafaya ateşlenen bir Piyade Tüfeği gibisi de yok.

Keskin Nişancı Tüfeği

Benim favorim. Bir oyuncu açık alanda bunu kullandığım için benimle dalga geçmişti ama tek atışta düşmanları indirmesi sayesinde takıma büyük destek sağlayabilir. Ayrıca boss savaşlarının tartışılmaz favorisidir. Doldurma aralığı sayesinde aynı sayıda düşmanı arkadaşınız dörtte bir şarşörü boşaltıp alıncaya kadar siz bir saniyede işi bitirebilirsiniz.

Burada A ve B sınıfı olmak üzere iki tip tüfek var. A daha ağır ama çok büyük hasar veren. B ise daha seri ama ötekinin üçte biri kadar zarar veren bir silah. Burada tercih tamamen size kalmış. Ben top gibi ateş eden bir tüfek alıp onu SMG ile desteklemeyi tercih ediyorum. Böylece hem tehlikeli düşmanları uzaktan ayıklarken yakında kendimi seri olarak savunabiliyorum. Üstelik başka bir yazıda bahsedeceğim silah yetenekleri arasında en fazla aktif yeteneğe sahip olan silah da bu.

Bomba Atar

Hem açık alanda hem kapalı alanda kullanması en zor silah. Çünkü yakından atıldığından arkadaşlarınızdan, kalkandan vs sekip size de zarar verebiliyor. Ayrıca gecikmesi ve eğimi var. Yani tutturması da çok kolay değil. Ancak ustalaşırsanız takımınıza büyük destek verebilirsiniz. Üstelik Titan gibi mini bosslara önden bile zarar verebiliyor. Gene de ustalaşıncaya kadar çok çekeceksiniz. En ideal kullanımlarından birisi de dar alandan muhakkak geleceğini bildiğiniz düşmanlara karşı devamlı ateşlemek. Size toplu halde büyük puanlar kazandırabilir.

Mitralyöz

Görüntüsü son derece havalı, seri atış özelliğiyle doldurmaya ihtiyaç duymayacağınız bir mermi canavarı! AMA kullanım arası vermezseniz çok çabuk ısınıyor ve bu yüzden sizi bir anda silahsız bırakabiliyor. Çok önemli durumlarda geniş alanlara zarar verebilir veya uzun süre ateş edebilirsiniz. ki bu özelliği size büyük bir ateş gücü sağlar. Bunu kullanırken biraz ağır hareket edeceğinizi de söylemeden geçmeyeyim.

 

wep_hsub_hang_1043 wep_hmai_sumg_1043 wep_hmai_snip_6043 wep_hmai_snip_1053 wep_hmai_shot_1053 wep_hmai_shld_rear_1018 wep_hmai_shld_pistol_1018 wep_hmai_glun_1033 wep_hmai_gatg_1018 wep_hmai_01_shot_6048 wep_hmai_01_asut_1023

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Hounds Last Hope · Oyun Özel · Rehber