Kategoriler

Hounds: The Last Hope’da Hangi Sınıflar Var?

Hounds: The Last Hope tam takım oyununa dayalı olarak tasarlanmış bir oyun. Tek başınıza oynayabileceğiniz gibi, özellikle ileriki safhalarda takım halinde oynamanız hayatta kalmanız için çok kritik olabiliyor.

Çünkü oyunun ilk aşamalarında sadece üstünüze koşan ve yakın dövüşe girmeye çalışan düşmanlarla kapışırken ilerleyen safhalarda size ateşli silahlarla saldıran düşman birlikleri hatta boss’lar fazlasıyla canınızı sıkmaya başlayacak. Bu da takım oyununu daha da önemli bir hale getirecek.

Oyunda şu anda Assault, Tech, Specialist ve Support olmak üzere 4 farklı sınıf var.

Assault (Saldırı)

Takımın ateşi üzerinde toplayacak elemanı. Hem uzak hem de yakındaki düşmanlara saldırabilmesinin yanısıra özellikle yakındaki saldırıları çok etkili. Üstelik zaman içerisinde zarar veren bir zehir saldırısı da yapabiliyor. Ana görevi ateşe dayanmak olsa da tek başına oynamak isteyenler için de ideal bir sınıf.

Fragtist-The-Hounds-AssaultFragtist-The-Hounds-Specialist

 

Tech (Mühendis)

Destek ateşi konusunda uzman olmasının yanısıra özellikle takıma mermi sağlaması ve bomba atarla alan etkili zarar vermesi sayesinde çok yönlü bir karakter olarak kullanılabiliyor. Tüm ekip için bir kalkan jenaratörü açabilmesi de cabası. Ustalaşmış bir oyuncunun elinde tüm takımı kurtaracak bir orkestra şefine dönüşebilir.

Support (Destek)

Tabii ki en önemli yeteneği tüm takımı iyileştirmesi. Aynı zamanda elindeki mitralyözle can sıkan, zayıf ama kalabalık grupları hızla temizleyebilir.

Specialist (Keskin Nişancı)

Mayın bırakarak takımın zayıf tarafını güvence altına alabilir. Buz bombası atarak düşmanları yavaşlatabilir ve saptama ateşiyle düşman görünmese bile size yerini gösterebilir. Elindeki keskin nişancı tüfeğiyle tek hedefe büyük zarar verebilmesi de cabası. Özellikle PvP karşılaşmalarında kilit rol oynar.

Fragtist-The-Hounds-Tech Fragtist-The-Hounds-Support

Hounds: The Last Hope sadece PvE yani yapay zekaya karşı mücadeleye girişeceğiniz bir oyun değil. Aynı zamanda PvP yani başka oyunculara karşı savaşacağız bir başka oyun moduna da sahip.

PvE’de hangi düşmana karşı ne yapacağınız taktiksel olarak önem kazanırken PvP’de çok daha hızlı olmanız ve anlık doğru kararlar vermeniz gerekiyor.

Bu yüzden özellikle PvP’de takım oyunu ve oyuncuların yetenekleri daha da önem taşıyor.

 

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · E-Spor · Haber · Hounds Last Hope · Oyun Haberleri · Oyun Özel · PC · Rehber