Assassin’s Creed Odyssey | İnceleme Assassin’s Creed Odyssey | İnceleme

Assassin’s Creed Odyssey | İnceleme

İncelemelerOyun İncelemePC 9 Ekim 2018 20:37 Sonat Samir

Assassin's Creed Odyssey için beklentileri düşük olanlar bizce bir kez daha düşünmeli ve tarafsız olarak bu oyuna bir göz atmalılar! Assassin’s Creed Odyssey | İnceleme

Bir de Origins ile birlikte gelmiş olan ve Odyssey’de de karşımıza çıkan “time saving” yani zaman kazandıran mağaza satışları bu oyunda da var. Ancak çok samimi söylüyorum, son derece gereksiz, satın almaya kesinlikle ihtiyaç duymayacaksınız. Tamamen sabırsız olan bir günde oyunu bitireyim isteyenlere yönelik bir çalışma. Ancak eklememde fayda var bu mağaza alışverişlerinde Helix Kredisi kullanılıyor bunu tabii ki gerçek para ele satın alabiliyoruz, ancak oyunda da belirli başarımlar sonrası hesabımız ekleniyor da.

8GB RAM olan makinamda tabii ki grafik ayarlarını kısmak zorunda kaldım, zaten yazı içerisindeki ekran görüntülerinden de farketmişsinizdir. Ancak yine de 60 FPS civarında gezen bir değer ile oyunu oynadım. Grafik kalitesini düşürmek zorunda kalmış olmama rağmen çıktığım tepelerden gördüğüm manzaralar oldukça güzeldi.

Ben henüz senaryoyu tamamen bitiremedim. Finali iyiydi, kötüydü gibi bir yorumu şu an yapamayacağım. Ancak şunu rahatlıkla dile getirebilirim ki, oyunda ana ve yan görevleri yaparak ilerlerseniz bile 50 saate yakın bir (tabii zorluk seviyesi de etki edecektir) oynanış sizleri bekliyor.

Assassin’s Creed: Odyssey gerçekten güzel bir oyun olmuş. Hatta çıtayı yükseltiyorum “OHA!” diyen olacaktır ama Witcher gibi bol görevli, bol bol gezilip keşfedilecek yerleri olan oyun arayışınız varsa yapışın bu oyuna. Ve tabii ki türü seven, seriyi seven herkesi de tatmin edeceğini düşünüyorum. Serinin çok güzel oyunları var, misal AC2’nin yeri de ayrıdır ama. Benim için, bakın benim için diyorum. Her oynadığım dakika daha da doyurucu geliyor. Serinin en doyurucu oyunu olma yolunda ilerliyor.

Neredeyse elimin ayarı kaçacak 10’u yapıştıracaktım, o kadar yani.

İnceleme için tarafımıza kod sağlayan Kinguin‘e teşekkür ederiz. Siz de oyunu Kinguin üzerinden satın alabilirsiniz.

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

9 / 10Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.