Kategoriler

Borderlands: The Pre-Sequel İncelemesi

Borderlands: The Pre-Sequel İncelemesi

Popüler bilimkurgu FPS serisi Borderlands’in son oyunu “Borderlands: The Pre-Sequel” incelemesi ile karşınızdayız.

Borderlands: The Pre-Sequel, 2K Austalia ve Gearbox Software stüdyolarının ortak çalışması ile hazırlanmış ve 2K Games tarafından yayımlanmış bir bilimkurgu FPS oyun. Borderlands serisinin çıkan üçüncü oyunu, ama konu olarak birinci ve ikinci oyunun arasında olup biten olayları anlattığı için isminde yapılan bir kelime oyunu ile hem önce (Pre), hem de sonra (Sequel) anlamına gelen “Pre-Sequel” başlığı (aslında böyle bir kelime yok tabii) kullanılmış. Oyun PC, Mac, Linux/Steam OS, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya çıktı. Biz Playstore sayesinde oyunu PC platformunda oynama şansı bulduk.

Fragtist-Borderlands_The_Pre-Sequel-Inceleme-PLAYSTORE

Evet, işin Wiki kısmı bitiğine göre, şimdi sevgili okuyucularımızı önceki oyunları oynamışlık açısından ikiye ayıralım:
– Eğer Borderlands 1 ve 2’yi oynadıysanız oyunu yukarıdaki linkten hemen PlayStore’dan satın alıp üçüncü sayfaya geçebilirsiniz, çünkü ilk ikisini sevdiyseniz buna kesinlikle bayılacaksınız!
– Eğer önceki Borderlands oyunlarını oynamadıysanız siz burada kalın, genel bilgileri aldıktan sonra üçüncü sayfadan devam edersiniz.

Eski Borderlands oyunlarını oynamışlar gitti mi? Evet gitmişler, o zaman biz baştan başlayalım. 2009’da piyasaya çıkan Borderlands, yaratıcısı Gearbox Software’in “role-playing shooter” dediği türden, FPS ve rol yapma oyunlarını bir araya getiren türden bir oyundu. Oyun epey uzak gelecekte, Pandora adı verilen bir gezegende geçiyordu. Pandora’da kadim bir uzaylı ırkının geride bıraktığı teknolojilerin saklı olduğu bir depodan (Vault) bahsediliyor. Biz de oyuncular olarak bu depoyu bulmak amacıyla Pandora’ya gelen dört Vault Hunter’dan birini seçerek oyuna başlıyoruz.

“Lilith The Siren”, “Mordecai The Hunter”, “Brick the Berserker” ve “Roland the Soldier” isimli karakterlerimizin hepsinin farklı özellikleri ve yetenek ağaçları mevcuttu. Borderlands “cel-shaded” denilen ve oyuna bir çizgiroman, bir çizgifilm havası veren grafikleri, durmak bilmeyen aksiyonu, çılgın düşman tipleri, sıkı kötü adamları ve sağlam bilimkurgu hikayesi ile çok tuttu, çok sevildi. Oyunun bir diğer büyük özelliği de, toplamda 3,5 milyon civarında farklı silah kombinasyonunu oyun sırasında anında yaratabilmesi ve bulduğumuz hiçbir silahın birbirine benzememesi idi. Borderlands 2011 yılına kadar 4.5 milyon adet sattı ve yüksek puanlarla büyük başarı elde etti.

1 2 3 4 5 6 7

Görüntülenmeler:
48
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore · Projeler