Devil May Cry 4: Special Edition PC İncelemesi Devil May Cry 4: Special Edition PC İncelemesi
Nero, Dante, Virgil, Trish ve Lady ile yeniden iblis avlamaya var mısınız? Devil May Cry 4: Special Edition PC İncelemesi

Oyun, her eski DMC oynunda olduğu gibi oyuncunun ne kadar kusursuz kombine dövüşebildiğine bakıyor yani yine vuruşlarımızı birleştirerek kombine saldırılar çıkartıyor ve bunun karşılığında derecelendiriliyoruz. Bu derecelendirmeler harfler ile veriliyor D, C, B, A, C, SS, SSS olarak ayrılıyorlar. Her harf ilgili derecelendirmenin ilk harfini temsil ediyor. Örneğin “D”, “Deadly” olarak kullanılıyor. Ne kadar yüksek seviyede derece alırsak o kadar fazla puan topluyoruz.

Yeni gelen karakterlerimizin silahlarına bakacak olursak tablo şu şekilde; Vergil’in saldırıları için üç farklı silah mevcut bunlar Beowulf, Yamato ve Force Edge. Trish’in ise iki farklı silah’ı var bunlar: Bare Knuckle ve Sword of Sparda. Lady ile oynarken yine 3 farklı silah kullanıyoruz bunlar: Bazooka, Dual Pistols ve Shotgun.

fragtist-dmc4se-virgil

DMC:SE ile eski oyunu tekrar oynamak, eski dövüşleri tekrar yapmak, yeni oynanabilir olan karakterler ile oynamak gerçekten keyifli. Serinin fanları özellikle mazoşistik zorluk seviyeleri ile oldukça eğlenebilirler. Ultra – Legendarty Dark Knight zorluk modu Dark Souls ve Bloodborne tadında oyunları sevenler için biçilmiş kaftan olacaktır, hatta basit bile gelebilir.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.