Kategoriler

Evolve İncelemesi

“4 insan 1 canavara karşı!” temasıyla dikkatleri üzerine toplayan, Turtle Rock imzalı oyunumuz Evolve, kapalı betasının ardından sonunda aramıza teşrif etmeyi başardı. Her ne kadar ben de dahil birçok kişiyi heyecanlandırıp, çıkışına gün saydıran bir yapım olsa da, Evolve bizi oldukça klasik bir hikayeyle karşılıyor.

Hikayeye göre insanoğlu uzayın derinliklerinde bulunan Shear isimli bir gezegene koloniler kurar ve araştırma yapmaya başlar. Ancak bir süre sonra gezegende ne olduğu tam olarak bilinmeyen, oldukça tehlikeli yaratıkların da olduğu anlaşılır. Bu tehlikeli yaratıklarsa istilacılardan kurtulmak için kolonileri yok etmeye başlar. Bir grup avcı ise gezegende mahsur kalan insanları kurtarmak için yola çıkar. Evolve, bu klişe hikaye dışında, maçların öncesinde gelen mini görev videolarını saymazsak, hikaye namına hiçbir şeye sahip olmayarak üzüyor bizi. Tamam, tamamen multiplayer odaklı, oyuncular arası rekabete dayalı bir oyun olarak tanıtılmış bir yapım olabilir ama en azından tadımlık bir hikaye modu eklense hiç de fena olmazdı.

fragtist_evolve_İnceleme_1

Oyuna ilk girişimizde karakterlere özel bir eğitim videoları serisiyle karşılaşıyoruz. Öncelikle Monster hakkında bilgi alıyor, ne özelliklere sahip, nasıl oynanır derken bir anda kendimizi ufak bir görevin içinde buluyoruz. Ardındansa olaylara bir de Hunter cephesinden bakıyor ve kısa kısa sürenin ardından kendimizi diğer karakterleri kurcalarken buluyoruz. Yaratıklardan başlayacak olursak, elimizde şu an için oynanabilir olan 3 yaratık bulunuyor. Her yaratığımız, kendine has 4 özelliğe sahip. Goliath isimli canavarımız biraz cengâver bir ruha sahip, tek başına kalabalıkların arasına dalmayı seven ve dengeli bir stat dağılımına sahip olan başlangıç karakterimiz. Düşmanlarına kaya fırlatmak, yakmak, uzun mesafeleri zıplayarak kat etmek gibi diğer oyunlardan alışkın olduğumuz, oldukça sıradan yeteneklere sahip. 2. yaratığımız Kraken ise koşmaktan çok uçmayı seven, hem yakın hem de menzilli saldırılar yapabilen, Goliath’a göre daha düşük zırh değerlerine sahip olan bir karakter. Son karakterimiz Wraith ise işini sessizce halletmeyi tercih eden, bir yandan kendi kopyasını yaratıp dikkati başka tarafa çekerken diğer yandan sürüden ayrılanları avlayan, bir nevi suikastçı özelliklerine sahip bir canavar. Ortalığı dağıttıktan sonra görünmez olarak ortamdan sıvışmaksa en sevilen özellikleri arasında. Her ne kadar bu yaratıklar birbirlerinden farklı yeteneklere sahip olsa da hepsinin bir ortak noktası var: evrilmek!

1 2 3 4 5 6

Görüntülenmeler:
32
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore