Kategoriler

F1 2015 PC İncelemesi

Formula 1 serisinin yeni oyununu sizin için test ettik. Acaba F1 2015, PC’de beklentiyi karşılayabildi mi? Sorunun cevabı incelememizde!

Yarışseverlerin favorilerinden olan Formula serisi, geçtiğimiz günlerde yeni üyesi F1 2015 ile aramıza katıldı. Ancak oyunun PC sürümü, özellikle performans problemleriyle oyuncuların tepkisini çekmiş ve sancılı bir çıkış dönemiyle rakiplerinin arasında yerini almıştı. Tecrübeli Codemasters ekibiyse, yüreklere su serpmiş, en kısa sürede bu sorunların güncellemelerle giderileceğini söylemişti. Aslında incelememizin birazcık geç gelmesinin sebebi de bu değişimi görmekti. Peki, yapımcı ekip sözünde durdu mu? Oyun beklenenleri karşıladı mı? Cevaplar ve daha fazlası aşağıda.

fragtist_f1_2015_1

Yeni F1 oyunu 2014 ve 2015 olmak üzere 2 farklı sezonda yarışabilme imkânı sunuyor oyunculara. Oyunda seçilebilir olarak 11 büyük takım ve her takım için 2’şer tecrübeli pilot yer alıyor. Ancak ünlü yarışçılarla değil, kendi karakteriyle zirveye giden yolda ter akıtmak isteyen oyuncularıysa kötü bir haber bekliyor. F1 2015’te, eski oyunların aksine kariyer modu yer almıyor. Yalnızca belirlenen takımları tercih edebiliyor ve bu yönde maceranıza devam edebiliyorsunuz. Peki, yeni oyunla birlikte yapılan tek değişiklik kariyer modu mu? Ne yazık ki hayır! Co-op yok, Split Screen yok, rekabet sistemi yok ve daha birçok başlık yoklar listesinde yerini almış. Anlayacağınız karşımızda salt gerçekliğe kurulmuş bir F1 oyunu duruyor. İşin olumlu tarafından bakmak isteyenler için iyi bir değişiklik gibi olsa da, içerik açısından oldukça rahatsız edici bir durum.

fragtist_f1_2015_2

Yeni oyun modlarıysa Championship Season, Pro Season, Quick Race, Multiplayer ve Time Trial olmak üzere 5 çeşit olarak belirlenmiş. Son üçlüyü anlatmaya gerek yok zira çoğu oyundan alışkın olduğumuz hızlı oyun modları. Championship Season’dan başlayacak olursak, bu modda bir takım ve pilot seçiyor, sezonda yerimizi alıyoruz. Sezona başlamadan önceyse zorluk seviyesi, yardım seçenekleri ve Short, Normal ve Long Weekend olmak üzere 3 farklı oyun uzunluğu arasından tercihimizi yapıyoruz. Weekend detaylarına gelecek olursak, Short Weekend’de 15 dakikalık ısınma turu ve %25’lik pist, Normal Weekend’de 30 dakikalık tur ve %50’lik pist ve son olarak Long Weekend’de ise 60 dakikalık tur ve %100’lük pist sunuluyor. Pro Season’ın ise CS’den tek farkı bu ayarların hiçbirinin olmaması. Oyun boyunca sadece pilot kamerasından yarışabiliyor, ne frende ne gazda ne de diğer kontrollerde herhangi bir yardım alamıyor, hiçbir ekran göstergesine sahip olamıyoruz. Elimizdeki tek yardım radyodan imdadımıza koşan pit ekibi hepsi bu. Kısaca her şey gerçeğine uygun olarak hazırlanmış durumda. Ancak bunu bir zorluk seviyesi yerine, yeni bir oyun modu olarak sunmak ne derece mantıklı tartışılır.

fragtist_f1_2015_playstore

1 2

Görüntülenmeler:
19
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore