Outlast 2 İncelemesi Outlast 2 İncelemesi
Red Barrels’ın korku oyunu Outlast 2, sevilip nefret edilme arası gidip geliyor. Oyun, hala gündemdeki yerini koruyor ve belli güncellemelerle de düzelmeye çalışıyor. Başta... Outlast 2 İncelemesi

Red Barrels’ın korku oyunu Outlast 2, sevilip nefret edilme arası gidip geliyor. Oyun, hala gündemdeki yerini koruyor ve belli güncellemelerle de düzelmeye çalışıyor.

Başta sıkıcı başlayan konunun, zamanla heyecanlı hale geldiği iddia ediliyor ancak biz, oyuna o kadar uzun süre katlanamadık. Fazla sığ ilerleyen senaryonun sonunun çok belli olduğu ve ambiyansın bir türlü oyuncuyu geremediği anlara denk geliyoruz. Oyunun konusu ise bizi Blake Langermann ve eşi Lynn Langermann ile tanıştırıyor. Eşimiz ile bir araştırmanın peşinden sürükleniyoruz ve helikopterimiz esrarengiz bir şekilde düşüyor. Lynn, ortadan kayboluyor. Amacımız, eşimizi bulmak ve evimize dönmek ancak işler o kadar basit değil.

Oyun boyunca iki grubun arasında kalıyor ve sürekli kaçıyoruz. Bir tarafta dini inanca körü körüne bağlananlar, bir tarafta inanmayanlar; ayrıca bunun üzerine kimi zaman transa geçip geçmişiyle boğuşan Blake, bize zor zamanlar yaşatıyor.

Outlast 2 – Son Güncellemede Öne Çıkanlar

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.