Idealens K2 ile VR Gözlükler Kablodan Kurtulacak Idealens K2 ile VR Gözlükler Kablodan Kurtulacak
Idealens K2, tasarım itibariyle bir kablo veya telefon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. VR yani Sanal Gerçeklik konusu daha geniş kitlelere yayılmadan teknoloji konusunda basamak... Idealens K2 ile VR Gözlükler Kablodan Kurtulacak

Idealens K2, tasarım itibariyle bir kablo veya telefon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak.

VR yani Sanal Gerçeklik konusu daha geniş kitlelere yayılmadan teknoloji konusunda basamak atlayacak gibi görünüyor. Intel’in bir buçuk ay önce yaptığı açıklamada VR gözlükleri kablolardan kurtaracak bir alt yapı kurduklarını söylemişti. Bugün ise Idealens K2 konuya sadece kabloları değil cep telefonunu da kattı.

Bildiğiniz gibi Alienware, HP ve MSI gibi markalar, bir sırt çantasına sığdırdıkları çözümlerle kullanıcıları mobil hale getirmişlerdi. Fakat Idealens K2 daha farklı bir yol sunuyor. Bu gözlükte HD, 1920 x 1080 OLED ekran, 128GB’Lık bir kart girişi ve Bluetooth desteği olacak. Ayrıca yine gözlük üzerinde bir İşlemci ve grafik işlemci desteği de verilecek. Toplam 2 saatlik bir şarj süresine sahip olacak.

idealens-k2Şarj bitince pil değiştirebilecek miyiz yoksa yine kabloya mı bağlı kalacağız gibi bir çok sorunun cevabı ise net değil.

Bu çözümün bir oyuncu bilgisayarı kadar güçlü olacağını düşünmek zor. Ama daha mobil olduğu kesin.

Ürünün ne zaman çıkacağıyla ilgili bir açıklama henüz yok. Ama biz takipteyiz.

AOC Oyun İşine Büyük Bir Sürprizle Giriyor!Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.