BlizzCon 2019 Duyuruları: Diablo 4, Overwatch 2 ve Daha Fazlası! BlizzCon 2019 Duyuruları: Diablo 4, Overwatch 2 ve Daha Fazlası!
BlizzCon 2019 sonunda resmi olarak açılışını yaptı. Duyuru dalgasında beklenildiği gibi Diablo 4 ve Overwatch 2 ortaya çıktı! BlizzCon 2019 Duyuruları: Diablo 4, Overwatch 2 ve Daha Fazlası!

Dedikoduları haftalar öncesinden başlayan BlizzCon 2019 sonunda resmi olarak açılışını yaptı. Etkinliğin ilk duyuru dalgası ise epey etkileyiciydi. Beklenildiği gibi Diablo 4 ve Overwatch 2 duyuruları da geldi!

Bunların yanı sıra yeni Hearthstone ve World of Warcraft genişlemeleriyle Heroes of the Storm haberleri de Blizzard hayranlarını fazlasıyla tatmin etti diyebiliriz.

Diablo 4

Blizzard kült aksiyon rol yapma serisinin merakla beklenen bir sonraki oyunu olan Diablo 4’ü sonunda duyurdu!

Diablo 4 oyuncuları yeni, karanlık bir hikâyede iblisler tarafından kuşatılmış ve tüm umudu ellerinden alınmış kasvetli ve paramparça bir diyar olan Sanctuary dünyasına davet edecek.

Oyunda kıran kırana çatışmalar, korkunç canavarlar, efsanevi ganimetler peşinde destansı maceralar, tekrar tekrar oynanabilirlik ve ilerleme şansı sunuluyor. Tek başına ve grup halinde oynama seçeneklerini desteklemeye devam edecek olan Diablo 4, aynı zamanda oyuncu gruplarının aynı dünyada birbirleriyle karşılaşabilecekleri fırsatlar da sunacak.

Kehjistan çölü, Scosglen’in ormanları ve Dry Steppes’in vahşi doğası gibi farklı bölgelerden oluşan Sanctuary, serinin tarihinde ilk defa bütün ve tek bir kara parçasından oluşacak.

YILIN OYUNU OLUR MU? The Outer Worlds!

Oyunun ilk üç karakter sınıfı da açıklandı:

  • Barbar (Barbarian) farklı saldırılara atayabildiği dört ayrı silah taşıma ve bunlar arasında geçiş yapabilme becerisi kazandıran yeni Cephanelik (Arsenal) sistemiyle, eşi benzeri görülmemiş gücüne güç katıyor ve acımasız yakın dövüş becerilerini en üst seviyeye taşıyor.
  • Büyücü (Sorceress), Diablo II’deki özüne dönerek düşmanları yok etmek için elementlere şekil veriyor; sivri buz parçalarıyla onları delik deşik ediyor, üzerlerine yıldırımlar düşürüyor ve gökten alev alev meteorlar yağdırıyor.
  • Druid güncellenmiş oyun tarzıyla kurt adam, ayı adam ve insan biçimleri arasında akıcı şekilde geçiş yapabilen vahşi bir şekil değiştirici ve Burnings Hells’in güçlerine karşı doğanın öfkesini saçmaktan çekinmiyor.

Kişiselleştirilebilir beceri ağaçları ve yetenekler, kapsamlı ganimetler, rünler ve rün kombinasyonları ve kişiselleştirilebilen binekler de oyunda bulunacak.

Oyunun oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Diablo 4 PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelecek.

Nioh 2 Mart 2020’de PlayStation 4 İçin Çıkıyor!