Kategoriler

MSI, X570 Yongalı AMD AM4 Anakartlarını Duyurdu

MSI, X570 yongasetli AMD AM4 anakartlarını duyurdu. Bu anakartlar, tüm PC kullanıcılarının ihtiyaçlarına hitap ediyor.

MSI, X570 yongasetli AMD AM4 anakartlarını duyurdu. Tüm PC kullanıcılarının ihtiyaçlarına hitap eden bu anakartta birçok gelişmiş teknoloji ve özellik bir araya geliyor.

“AMD, kullanıcılara inanılmaz performans sunacak sıradışı donanım tasarımları için MSI ile devam eden bir işbirliği içinde çalışıyor. AMD X570 yongasetleri, gelecek 3.nesil AMD Ryzen işlemciler ve PCIe 4.0 teknolojisini destekleyerek hem PCIe cihazlar, hem de M.2 depolama için transfer hızlarında büyük gelişmeler sunacak,” diyen AMD Müşteri Kanalı genel müdürü ve kurum genel müdür yardımcısı Chris Kilburn, ”MSI X570 anakartlar ve MSI Lightning Gen4 çözümleri ile AMD ve MSI’ın müşterilerimize sunacakları bizi heyecanlandırıyor,” yorumunu yaptı.

Frozr Heatsink

Yakında çıkacak olan 3. nesil AMD Ryzen işlemcilerin gelişmiş performans algoritmalarını desteklemek amacıyla MSI X570 anakartlarda yeni Frozr Heatsink tasarımı sayesinde üst sınıf termal çözümler kullanılıyor. Bu yapıda soğutma bloğu ve daha yüksek dayanıklılık için patentli çift rulmanlı fan bir araya geliyor. Buna Propeller Blade teknolojisi de eklenince daha fazla hava akımı ve daha düşük gürültü sağlanıyor. Ek olarak Zero Frozr teknolojisinin yardımıyla yongaseti sıcaklığı kişisel tercihiniz doğrultusunda otomatik olarak ayarlanıyor.

Lightning Gen4

Tüm MSI X570 anakartlar, PCIe cihazlar ve M.2 depolama birimleri için en yeni PCIe 4.0 teknolojisi ile donatıldı. Lightning Gen4 M.2 slotları 64 GB/sn’ye varan bant genişliğine ve öncesine oranla çok daha yüksek transfer hızlarına sahip. Bu kadar yüksek performans koşullarında M.2 cihazların sıcaklığa bağlı tıkanma yaşamasını önlemek için M.2 Shield Frozr da mevcut.  

Core Boost with IR dijital güç tasarımı

Core Boost teknolojisi, yalnızca çok çekirdekli CPU’ları desteklemesiyle değil, aynı zamanda CPU hızaşırtma için mükemmel koşulların oluşmasına destek sağlamasıyla da artık simgeleşmiş bir MSI özelliği haline geldi. IR dijital güç tasarımı, tüm MSI X570 ankartlarda çift 8 pin güç konnektörleri desteği ile birleştiriliyor. Böylece işlemciye kesin ve bozunumsuz bir güç iletilerek daha kararlı ve güvenilir bir sistem sunuluyor.

Sunucu sınıfı PCB

Güvenilir ve uzun ömürlü bir sistem performansı için bu anakartlarda sunucu sınıfı devre kartı yapısı kullanıldı. Böylece anakartın bükülmesi engellenerek kararlılığı arttırıldı ve sinyal iletim verimliliği yüzde 30’a kadar geliştirildi.

Dragon Center

Yepyeni Dragon Center, Evrensel Windows Platformu (UWP) işlevselliğini kullanarak tüm cihazlarda çok yönlülük özelliğini arttırıyor. Yenilenen ve geliştirilen kullanıcı dostu, sezgisel arayüz ile kullanıcı deneyiminiz de gelişiyor. MSI’ın tüm özel yazılımları şimdi yeni Dragon Center içine entegre. Böylece kullanıcılar aradıkları özelliklere kısa sürede ulaşabilecek ve tüm MSI ürünlerini senkronize edebilecekler.

MEG X570 GODLIKE

MEG X570 GODLIKE, yalnızca oyuncular değil, aynı zamanda bilgisayar meraklıları ve hızaşırtmacıların da ihtiyaçlarına cevap vererek oyun anakartlarında pazara hükmetmeye devam ediyor. GODLIKE ile gelen özellikler arasında donanım bilgilerini görüntüleyen OLED ekranlı dinamik gösterge paneline ek olarak, Killer xTend ve en yeni Killer Wi-Fi 6 gibi Killer bağlantı çözümleri de var. Xtreme Audio DAC ile sizi oyuna tutsak edecek üst sınıf ses özellikleri sunuluyor. Bunlara ek olarak MEG X570 GODLIKE mükemmel soğutma çözümü için yepyeni Frozr Heatsink tasarımını, genişletilmiş Heatpipe ve çift yüzlü M.2 Shield Frozr bileşenlerini kullanıyor. Mystic Light Infinity II ile sonsuz ayna gibi yeni RGB ışıklandırma efektleri geliyor. MEG X570 GODLIKE ile birlikte gelen M.2 XPANDER-Z Gen4 genişleme kartı ile daha fazla M.2 Gen4 SSD depolama kapasitesine olanak tanırken 10G Super LAN kartı da indirme, oyun, hatta 4K video izleme gibi uç noktada transfer hızlarına destek veriyor.

MEG X570 ACE

MEG X570 ACE, altın detaylı lüks renk şeması ve milyonlarca renk ve sonsuz ayna efektli özel Mystic Light Infinity desteği ile geliyor. Ayrıca aynı anda 2.5G Gaming LAN ve WiFi 6 ile üstün ağ kalitesi için çift LAN kullanıyor. MEG serisi anakartların tamamı genişletilmiş Heatpipe tasarımına sahip; böylece soğutma blokları arasında bağlantı kurarak ısı dağıtımını daha geniş bir alana yayıyor. Audio Boost HD, yüksek tanımlı ses işlemcileri ve ESS analog/dijital dönüştürücüsü (DAC) ile unutulmaz bir ses deneyimi sunuyor. MEG X570 ACE anakart, oyun meraklılarının her oyunda kazanmaları için ihtiyaç duydukları her şeye sahip.

PRESTIGE X570 CREATION

PRESTIGE X570 CREATION anakart, ağır yük gerektiren işlemlerde içerik tasarlamak için en iyi seçim. Çift 10G Super LAN ile hem intranet, hem de internet bağlantılarınız eskisinden çok daha yüksek hızlara ulaşıyor. WiFi 6 ise 3 kat daha yüksek hız ve daha düşük gecikme sunan yeni nesil ağ çözümü. Ayrıca PRESTIGE X570 CREATION üzerinde eksiksiz bir termal çözüm mevcut: Frozr Heatsink, genişletilmiş Pipe ve M.2 Shield Frozr. Frozr Heatsink tasarımında patentli çift rulmanlı fan, MSI’ın özel Propeller Blade teknolojisini kullanıyor. Zero Frozr ve AI Tuning teknolojileri ise en iyi performansı garantiliyor. Ayrıca genişletilmiş HeatPipe tasarımı, ısı dağıtımını daha geniş bir alana yayıyor. M.2 Shield Frozr ile M.2 cihazlarınız ısıya bağlı tıkanmalardan kurtulurken yepyeni bir MSI yazılımı olan Creator Center ile içerik üretenler farklı senaryolar ve ihtiyaçlar için optimize edilmiş sistem kaynaklarına ve modlara kavuşuyor.

MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI, süper hız görünümü öne çıkan yüksek performanslı bir anakart. Rengarenk bir özelleştirme için MSI Mystic Light, 16 milyon renk ve 29 LED efektini bir araya getiriyor. Yepyeni Lightning Gen4, Frozr Heatsink Tasarımı ve M.2 Shield Frozr sayesinde bu yüksek hız aynı zamanda daha iyi bir termal çözüme kavuştu. 2400 MB/sn’ye varan 3 kata kadar daha yüksek bant genişliğine sahip WIFI 6 AX gibi gelişmiş oyun sistemi konfigürasyonlarına ince ayar yapabilir, anakart üzerinde takılı gelen arka G/Ç paneli sayesinde daha rahat bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

MPG X570 GAMING EDGE WIFI

MPG X570 GAMING EDGE WIFI ile yenilenen ve daha genişletilen Extended Heatsink tasarımı  ve anakart üzerinde takılı gelen G/Ç paneli ile hem üst sınıf işlemciniz daha iyi bir soğutmaya sahip oluyor, hem de kurulum süreci kolaylaşıyor. İndirme hızlarını 1.73 GB/sn seviyesine taşıyan tümleşik Intel wireless-AC ile yüksek hızlı ağ bağlantısını deneyimleyeceksiniz.

MPG X570 GAMING PLUS

MPG X570 GAMING PLUS anakartlar, AMD Ryzen işlemcilerle rahat ve zahmetsiz bir oyun için en uygun platform. Daha fazla çekirdeğe sahip işlemcileri desteklemek ve termal sorunların oluşmasını önlemek için özel Frozr Heatsink, genişletilmiş Heatsink tasarımı ve M.2 Shield Frozr gibi gelişmiş teknolojiler mevcut. Ayrıca sıradışı PCB tasarımı ile SATA ve USB portlar için kablo yönetimi çok daha kolay hale geliyor. Güvenilir tasarıma sahip MPG X570 GAMING PLUS anakartların uzun ömürlü sistem performansı ile hiçbir zahmete katlanmadan yalnızca oyunların keyfini çıkarın.

X570 anakartlar

GAMING Serisi:
  • MEG X570 GODLIKE
  • MEG X570 ACE
  • MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
  • MPG X570 GAMING EDGE WIFI
  • MPG X570 GAMING PLUS
PRESTIGE Serisi:
  • PRESTIGE X570 CREATION
  • PRO Serisi
  • X570-A PRO

Daha fazla bilgi için tıklayın.

ASUS, Yeni ROG Serisi Ürünlerini Tanıttı
Görüntülenmeler:
11
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Anakart · Computex · Donanım · Haber · Masaüstü · PC