Qualcomm ve Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Bilgisayarı! Qualcomm ve Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Bilgisayarı!
Teknoloji işbirliğine imza atan Qualcomm ve Lenovo, Computex 2019 fuarında dünyanın ilk 5G bilgisayarı ‘Project Limitless’ı duyurdu. Qualcomm ve Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Bilgisayarı!

Güçlü ve kapsamlı bir teknoloji işbirliğine imza atan Qualcomm ve Lenovo, Tayvan’da düzenlenen Computex 2019 fuarında dünyanın ilk 5G bilgisayarı ‘Project Limitless’ı duyurdu. Project Limitless, 5G bağlantılı bilgisayarlar için özel üretilen ilk 7 nm platform olma özelliğine sahip Snapdragon 8cx 5G’den güç alıyor.

Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Katouzian platformla ilgili “Lenovo’yla işbirliğimiz dönüştürücü PC deneyimleri sunacak. Platformun performansı sayesinde hem tüketiciler hem de girişimler 5G’nin mümkün kıldığı yüksek hızlı ve düşük gecikmeli bağlantıyı deneyimleyebilecekler. Kablosuz bağlantıda büyük dosyaları indirme ve yollama gibi bant genişliği yüksek görevler daha hızlı yapılabilirken; uzaktan depolama da yerel depolama kadar rahat olacak,” dedi.

Snapdragon 8cx 5G; performans, pil ömrü ve bağlantı açısından Snapdragon platformunu uç noktalara götürüyor. Multi-gigabit LTE bağlantısı, bir günü aşkın pil ömrü, girişim uygulamaları ve bağlantısıyla kapsayıcı kullanıcı deneyimlerini destekliyor. Aynı zamanda Snapdragon X55 5G modemi de içeren platform sayesinde, orijinal ekipman üreticileri Qualcomm’un arayüzüyle 5G bağlantısını yeni PC’lere getirebilecek.

Category 22’yi entegre eden Snapdragon X55 5G modem günümüzün en hızlı 4G bağlantısı için 2.5 Gbps’e ulaşan indirme hızı sunuyor. Hemen her bölgede küresel operatörlerin kullandığı tüm bantlarla uyumlu olan platform sayesinde kullanıcılar her daim açık ve bağlı bilgisayarlarıyla dünyanın neredeyse her yerinde bağlantıda kalabilecek.

Qualcomm ve Lenovo 2020’nin başında kullanıcılarına yeni gelişmeler de sunacak.

Lenovo, Son Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti!