Dell ve Alienware Yeni Modellerle Oyuncuların Karşısına Çıkıyor Dell ve Alienware Yeni Modellerle Oyuncuların Karşısına Çıkıyor
Dell ve Alienware amatör ve profesyonel oyunculara üst düzey, ince ve hafif, ekonomik makineler sunuyor. Ayrıntılar haberimizde. Dell ve Alienware Yeni Modellerle Oyuncuların Karşısına Çıkıyor

Dell ve Alienware amatör ve profesyonel oyunculara üst düzey, ince ve hafif, ekonomik makineler sunuyor.

Alienware G Serisi ve XPS’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Frank Azor şunları söylüyor: “Legend tasarımı oyun topluluğumuzdan gelen çağrılara daha fazla ve daha iyi yanıt veriyor ve yeni G Serisi dizüstü bilgisayarlar, bilgisayar oyunlarını, takdir edebilecekleri bir maliyetle yüksek performanslı oyun deneyimi arayışında olanlar için daha erişilebilir hale getiriyor.”

Alienware Legend

Alienware, oyun tutkunlarının en çok istedikleri şeyler olan performans ve işlevsellikte çıtayı yükselten yeni Legend modelini CES 2019’da tanıttı. Tamamen yeni bir tasarım kimliği olarak sahne alan Alienware Legend, firma için önemli bir dönüm noktası. Alienware birden fazla konsepti değerlendirmiş ve mevcut görünümünden ve endüstrideki benzerlik denizinden uzaklaşmak istemiş.

Alienware Legend, markanın temel tasarım ilkelerine bağlı kalıyor. Ancak bilimkurgu kültüründen ve erken dönem endüstriyel tasarımlardan da ilham alıyor. Yeni Legend tasarımı hız aşırtma gücü elde etmek için gelişmiş termal ve soğutma teknolojisine sahip. Ayrıca geliştirilmiş AlienFX aydınlatma, ultra ince ekran çerçeveleri ve hem genel boyutları küçülten hem de daha sağlam bir ürün yaratan yeni “üç eklemli menteşe” tasarımı mevcut. Legend, iki kaplama seçeneği sunuyor: Lunar Light (Ay Işığı) ve Dark Side of the Moon (Ayın Karanlık Yüzü).

Alienware Area-51m

Alienware Area-51m, yeni Legend marka kimliğini yansıtan ilk ürün olarak öne çıkıyor. Alienware grafik kartları yükseltilebilir ilk oyun dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdükten neredeyse yirmi yıl sonra, yükseltilebilir grafik ve işlemcilere sahip ikinci amiral gemisini satışa sunuyor.

Area-51m’de 9. nesil 8 çekirdekli masaüstü işlemciler, 64 GB bellek, 2,5 Gbps ethernet teknolojisi ve yükseltilebilir grafik kartları sunuluyor. Area-51m, 144 Hz yenileme hızı ile dar çerçeveli ekrana sahip 17 inçlik bir model. Dizüstü, gelişmiş termal ve soğutma teknolojisine de sahip. Önceki modelden %50 daha fazla performans sağlıyor ve %32 daha kompakt.

Alienware’in yeni mobil oyun deneyimi Area-51m, Tobii göz takip teknolojisi ve en son Alienware Command Center da dahil olmak üzere olmazsa olmaz oyun özelliklerine de sahip.

Alienware m15 ve Alienware m17 

Alienware kısa bir süre önce ince ve hafif 17 inç oyun dizüstü bilgisayarı olan Alienware m17’yi tanıttı. Böylelikle yine kısa bir süre önce duyurduğu Alienware m15 modelinin yanına bir yenisini eklemiş oldu. Yüksek grafik kartı gerektiren oyunları oynatabilecek kadar güçlü olmasına karşın, bir yerden bir yere götürülebilecek kadar taşınabilir olan m15 modeli 2,1 kg ve m17 ise 2,6 kg başlangıç ağırlıklarına sahip.

Performans Cryo-Tech soğutma teknolojisi tarafından sağlanan artırılmış termal boşluk payı sayesinde, dinamik işlemci hız aşırtma özelliğine sahip 8. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerle sağlanıyor. Bu işlemciler, gelişmiş oyun özellikleri sunan NVIDIA GeForce RTX 20 serisi GPU’larla birlikte sunuluyor.

Dell G serisi

G5 15 ve G7 17 zarif bir kasada, yeni özelliklerle daha yüksek performans sunmak için yeniden tasarlandı.

G5 ve G7’de 8. nesil Intel CFL-H dört ve altı çekirdekli işlemciler ve en yeni NVIDIA grafik kartları kullanılıyor. 144Hz’lik yenileme hızı seçeneği ve G-SYNC ekran panellerine ek olarak, Alienware Command Center ve ilk kez özelleştirilebilir arka ışığa sahip 4 bölgeli RGB klavye sunuluyor. Dell G5 15 Special Edition modeli “Alp Beyazı” renk seçeneği ile birlikte de sunuluyor ve sistemin alt tarafı, soğutma sisteminin mavi fanları da görünecek şekilde şeffaftır.

Alienware Command Center

Topluluğunun geri bildirimlerine kulak veren Alienware, oyuncuların sistem ve çevre aydınlatması, güç yönetimi, termal denetim, hız aşırtma, ses ve içerik organizasyonu da dahil olmak üzere deneyimin tüm aşamalarını kişiselleştirmelerini sağlayan merkez, tescilli Alienware Command Center’da 30’dan fazla güncelleme yaptı.

Alienware için bir ilk olan Alienware Command Center, artık GPU hız aşırtması (ve hız düşürmesi) olanağı sunuyor ve böylece değişikliklerin sistem seviyesinde gerçekleşmesini ve CPU ve RAM hız aşırtmasıyla birlikte olduğu kadar, termallerle de çalışmasını sağlıyor. Bu kullanıcı arayüzü geliştirmeleri, Alienware Command Center’i kullanımı kolay bir hale getiriyor.

HP CES 2019’da İnovasyonlarını Sergiliyor