Google Türkiye’den Çıkar mı? | Android Telefonlara Ne Olacak? Google Türkiye’den Çıkar mı? | Android Telefonlara Ne Olacak?
Google, 1 Ocak 2020'den itibaren satışa çıkacak yeni Android telefonların Türkiye'deki Android servislerine erişimini engellediğini açıkladı! Google Türkiye’den Çıkar mı? | Android Telefonlara Ne Olacak?

Google, 1 Ocak 2020’den itibaren satışa çıkacak yeni Android telefonların Türkiye’deki Android servislerine erişimini engellediğini açıkladı!

Google ve Rekabet Kurumu arasında ortaya çıkan bu krizin sebebi, Google ön yüklü uygulamaları. Bu sebepten ötürü ortaya çıkan kriz bir şekilde çözülmezse Türkiye’deki Android piyasası büyük sıkıntılar yaşayacak.

Google, Rekabet Kurumu tarafından kendilerine kesilen bu ceza hakkında bir açıklama yaptı ve Türkiye’de yeni çıkacak olan Android telefon modelleri için artık anlaşma yapmayacağını belirtti. Halihazırdaki kullanıcılar için ise şu anda korkulması gereken bir durum yok.

Peki, şimdi ne olacak? Ne yapmalıyız? Bunun yaşanmaması için neler yapılmalıydı? Google tarafından yapılan açıklamanın tam metni: “Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik. Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Discord ►https://discord.gg/TaDCHZY

Instagram ► https://www.instagram.com/disket_kutusu/

Abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/subscription_…

Karşınızda Xbox Series X! Yeni Nesil Yarışı Başladı