Kategoriler

Asus’un Yeni Hibridi: Transformer Book Flip

Asus, hem dizüstü hem de tablet olarak kullanılabilen yeni bilgisayarı Transformer Book Flip‘i tanıttı. 360 derece dönebilen ekrana sahip olan Asus Transformer Book Flip, bu yapısıyla birlikte hem dizüstü; hem de tablet olarak kullanılabiliyor.

Güzelliği ve inceliğiyle dikkat çeken tablet, Intel Core i7‘ye kadar işlemci ve NVIDIA GeFroce GT 840M‘e (2 GB) kadar görüntü işleme yongasına destek verebiliyor. Yani performansı da yerli yerinde kendisinin. 13.3”, 14” ve 15,6”lik ekran boyutları sunan bilgisayar, 1920 x 1080‘e kadar da çözünürlük sunuyor. Ekranın dokunmatik olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım.

KULLANIŞLI DA
Windows 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayar, ekran çevirilerek tablet moduna alındığında klavye ve touchpad’i kilitleyerek, buna paralel yapılabilecek hataları da sıfıra indiriyor. Asus’un açıklamalarına göre, “Flip’in dokunmatik ekranı, 9 mm endüstri standardına kıyasla iki kat daha fazla hassasiyet sunan 6 mm çapındaki yüksek hassasiyete sahip uyarıcıları sayesinde olağanüstü kesinlik seviyesine sahip”. Açıkçası kullanıp, bu hassasiyeti ilk elden denemek istiyorum. Bunun haricinde, firmanın diğer ürünlerinden aşina olduğumuz WebStorage, Splendid ve SonicMaster teknolojileri, Transformer Book Flip’te de yerini almış.

Şıklığını ve narinliğini kompakt alüminyum kasasına borçlu olan ürün, “Instant On” teknolojisi sayesinde 2 saniye kadar bir sürede uyku modundan çıkıyor. Peki ya uyku modunda pil biterse, 14 güne kadar herhangi bir veri kaybı yaşamayacağınızı söylesem ne dersiniz? Şöyle ki cihaz, pil %5‘in altına indiğinde gerekli yedeklemeleri yapıyor ve sizi yarı yolda bırakmıyor. Bilgisayarın ağırlığı da, modellerine göre 1,76kg ile 2,6kg arasında değişiyor. Depolama seçenekleri arasında 500GB/1TB/1,5TB HDD ve 24GB/128GB/256GB SSD; kablosuz bağlantılar kısmında da Bluetooth 4.0 ile 802.11b/g/n desteği mevcut.

Bu ayın sonunda satışa çıkacak olan ürünü bir an evvel buralara bekliyoruz.

asus_transformer_book_flip1

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Haber · Mobil · Tablet